HIZLI ERİŞİM

TUNUS-ARIANA

          

Ariana, Tunus'un kuzeydoğusunda ve Akdeniz sahilinde yer alan merkezi bir şehridir. Tunus’un en büyük şehirlerinden bir tanesi olup kentin toplam nüfusu yaklaşık 100.000’dir.

Kentleşmenin ilerlemesine rağmen, yerel halk, şehrin genel aktivite ve kutlamalarını düzenlendiği bahçelerinde yeşili koruma ve gül yetiştirme geleneğini devam ettirmektedir.

Aynı zamanda, gül ile beraber başta narenciye, zeytin ve portakal olmak üzere birçok narin bitki ve ağaç türünü muhafaza etmektedirler.

Gaziantep ve Ariana Belediyeleri, iki şehir arasındaki mevcut ilişkileri geliştirmek, Belediyeler ve vatandaşlar arasındaki yakın dostluk ilişkilerini güçlendirmek amacıyla 06 Haziran 2013 tarihinde kardeş şehir ilişkisini Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN’ın huzurunda imzalanan protokol ile hayata geçirmişlerdir.

ARIANA- GAZİANTEP İLİŞKİLERİ

Gaziantep ve Ariana şehirleri karşılıklı olarak kültürel ve sosyal faaliyetler gerçekleştirilmişlerdir. Özellikle Gaziantep’in gerçekleştirdiği etkinliklere temsilciler ve uzamanlar ile katılım sağlamışlardır.

2019 yılında gerçekleşen Uluslararası GastroANTEP Festivaline ise Ariana Belediye Başkanı üst yönetimi ile beraber katılım sağlayarak festivale destek olmuşlardır.

TUNUS- TÜRKİYE İLİŞKİLERİ

http://tunus.be.mfa.gov.tr/Mission/InfoNotes

 

                         

@CommuneAriana

 

Belediyenin Web Sitesi

http://www.commune-ariana.gov.tn/