HIZLI ERİŞİM
19.10.2011

Yüreğimize Kor Düştü

Başkan Güzelbey, “Huzur, istikrar ve kardeşliğin egemen olduğu cennet vatanımız üzerinde sergilenen hain oyunların yönetmenleri bu vatan toprakları üzerinde yüzlerce yıldır birlikte yaşayan kardeşleri birbirine düşürmek için oynadıkları oyunlara devam etmektedirler. Ancak, birbiri ile et ve kemik kadar içi içe geçmiş olan insanımızın şu ya da bu sıfatlarla birbirinden koparılmaya çalışılması mümkün değildir.

 

Yurdun bambaşka kentlerinden gelip aynı çatı altında, silah kardeşi olarak bu vatanın bekası için yemin ederek, aynı siperde Şehit düşen evlatlarımızın bazılarının evinde Türkçe, bazılarının evinde Kürtçe ağıt yakılmaktadır. Bu görüntüler sergilenen basit oyunların ne kadar boşa olduğunun en büyük göstergesidir” diye konuştu.

 

‘Unutulmamalıdır ki; bu saldırılar bizleri asla yıldırmayacak, korkutmayacaktır’ diyen Büyükşehir Belediye başkanı Dr. Asım Güzelbey, “Vatandaşlarımızı bu üzücü olaylar karşısında daha duyarlı olmaya, milli birlik ve bütünlüğümüzü pekiştirici bir tutum içerisine girmeye davet ediyorum. Bütün Şehitlerimize Allahtan Rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum” dedi.