HIZLI ERİŞİM
07.06.2010

Vefalı Çocuklar…

Büyükşehir Belediyesi Anaokulu ve Kreş Öğrencileri’nin hazırladıkları resim, el işi ve diğer ürünlerinin yanı sıra ailelerin hazırladıkları ürünlerin satışından elde edilen gelirle alınan televizyon Büyükşehir Belediyesi Anaokulu ve Kreş Müdürlüğü yetkilileri ve minik öğrenciler tarafından hediye edildi.

Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler Daire Başkan Vekili Muhtar Akyol yaptığı açıklamada, “Belediyemize bağlı hizmet vermekte olan Anaokulu ve Kreşindeki çocuklarımızın paylaşım, yardımlaşma ve sosyal konulara duyarlı hale gelmeleri için bu tür etkinlikleri önemsiyoruz. Başkalarına yardım eden çocukların yaşam hakkında daha pozitif düşünmekte ve uyumlu insanlar haline gelmektedirler.” dedi.

Akyol, “İçinde yaşadığımız dünyada neredeyse artık duygusuzluk normal sayılmaya başlandı. Pek çok aile çocuklarına sevgi ve şefkat dolu olmayı öğretebilmek için ne yapabileceklerini düşünüyorlar. Ebeveynlerin başkalarına karşı ve aynı zamanda çocuğuna karşı duyarlı olmalarının, en iyi örneği ve en iyi eğitimi oluşturduğunu unutmamak gerekir”

“Okul öncesi yaşamdaki eğitimin, çocukların nazik ve sorumlu bireyler olarak yetişmelerinde ne kadar önemli olduğunu bu çalışmalarda görmekteyiz” diye konuştu.