HIZLI ERİŞİM
25.06.2010

Umut Anne Merkezi El Emeği Ürünlerini Sergiliyor

Merkez yetkilileri yaptıkları açıklamada, ‘Umut Anne Merkezi’ndeki kadınlar kendi el emeği ürünleri satışa sunarak para kazanmanın zevkini yaşıyorlar. Kadınlarımız üretici olmaktan ve ev ekonomilerine katkı sağlamaktan dolayı çok mutlular’ diye ifade ettiler.

Açıklamada ayrıca, ‘Merkezin hizmete başlamasından bu yana geçen 1 yıl içerisinde Hacıbaba’da yaşayan kadınların hayatlarında önemli ölçüde değişiklikler olduğunu, bakış açılarının değiştiğini, kendilerine olan güvenlerinin arttığını, merkezle temaslarını sürdüren kadınlarımızın ev ekonomisine katkı sağladıklarını ve hepsinden önemlisi çocuklarının eğitiminde daha bilinçli davrandıkları’ vurgulandı.

Merkezde eğitim gören kadınlar, bu imkânı kendilerine sunan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey’e ve merkez yetkililerine teşekkür ettiler.

PİKNİKTE STRES ATTILAR

Umut Anne Merkezinin katıldığı etkinlerin ardından merkezde eğitim gören kadınlar aileleri ile birlikte Erikçe Park Ormanda düzenledikleri piknikte stres attılar.

Kendi hazırladıkları yiyecekleri pikniğe katılan misafirlerine ikram eden kadınlar halaylar ve oyunlarla hoşca zaman geçirdiler.