HIZLI ERİŞİM
03.06.2010

Terör Cephesi Daima Birbiri İle İşbirliği Yapar

İsrail askerleri tarafından İnsani Amaçlı Yardım götürmek amacıyla yola çıkan gemiye yapılan saldırı ile trajik olayların yaşandığı süreçte 7 Askerimizin şehit olmasıyla yaşanan gelişmelerin Türkiye’nin gündemine oturduğunu söyleyen Güzelbey, “Acımız sonsuzdur” dedi.

Yaşanan bu iki olayın son derece acı olaylar olduğunu, ikisinin aynı anda yaşanmasının pek de tesadüf olmadığını söyleyen Güzelbey, “Terör Cephesi daima birbiri ile işbirliği yapar. Gazze’de insanlık dramının yaşanmasına sebep olan İsrail’in, Türkiye’de insanlık dramının yaşanmasına sebep olan PKK Terör Örgütü ile işbirliği yapması kadar kolay bir şey yoktur diye düşünüyorum ve bu iki olayı birbiri ile bağdaştırıyorum” dedi.

Başkan Güzelbey, “Savaşta dahi insani yardım kuruluşlarına, hastaneler, yardım amaçlı çalışanlara saldırılmaz. Savaşta dahi… ki, şu an da bir savaşta olmadıklarını hatırlatan Güzelbey, yardım amaçlı bir gemiye yapılan saldırıda insanların hayatlarını kaybetmesi bizleri derin acılara boğmuştur. Ülkemizin huzuru, birliği ve bütünlüğü için memleketin dört bir köşesinde kutsal askerlik görevlerini yapan evlatlarımıza yönelik hain saldırılar son bulsun artık. Hayatını kaybedenlere Allah’tan Rahmet diliyorum, yaralılara da acil şifalar” diye konuştu.

GAZİANTEP SANAYİSİ, TÜRKİYE SINIRLARINI AŞAN BİR NOKTADA

Bütün bu sıcak gelişmelerin yanında Gaziantep’in de yoğun bir gündeme sahip olduğunu söyleyen Güzelbey, “Gaziantep’in 81 ilin vali, vali yardımcısı, yetkilileri ve belediye yetkililerinin yer aldığı önemli bir grubu ağırladığını, yerli makine sanayinin desteklenmesi konusunun ele alındığı bir toplantı düzenlendiğini” söyledi.

Sanayi Bakanı, Sanayi Bakanlığına bağlı bürokratlar, kamu ihale kurumu başkanı, savunma sanayi başkanı’nın yer aldığı yetkili grubu Gaziantep’te yerli makine sanayinin durumu hakkında görüş aldılar ve 81 İlin Valilerini ve yetkililerini bu konuda bilgilendirdiler.

Bu toplantının Gaziantep’te yapılmasının çok önemli olduğunu, çünkü Gaziantep Sanayisinin Türkiye sınırlarını aşan bir noktada olduğunu söyleyen Başkan Güzelbey, 158 ülkeye ihracat yapan ve yıllık yaklaşık 3,5 Miyar Dolarlık bir rakama ulaşan, 100 Bine yakın insana istihdam sağlayan Gaziantep Sanayicisi ve Sanayisi gücüne güç katmıştır” dedi.

Gaziantep gündeminde yaşanan bir hareketliliğin de Sağlık Bakanının Gaziantep’in Sağlık Sorunlarının ele alındığı ziyareti ile yaşandığını söyledi. Büyükşehir Belediyesi olarak sağlık hizmetleri konusunda yatırımları bulunduğunu belirten Güzelbey, “Biz genel olarak sağlıkta neredeyiz, eksikliklerimiz nelerdir, bunları Sağlık Bakanımız Recep Akdağ’la paylaşma imkânımız oldu” dedi.

Başkan Güzelbey, “Özellikle Şehitkâmil bölgesinde yaşayan vatandaşlarımıza bir müjde vermek istiyorum. Sağlık Bakanımız, milletvekillerimiz, yerel örgütlerimiz ve sağlık bakanlığı yetkililerinin katıldıkları toplantıda yaptığımız görüşmede, Şehitkâmil Devlet Hastanesi’nin artık çocuk ve kadın doğum hastası alması, bu branşlar için poliklinik açılması kararlaştırıldı” diye konuştu.

GAZİANTEP’TE, ORTADOĞU’YA HİTAP EDEBİLECEK BİR SAĞLIK KOMPLEKSİ HİZMETE GİRECEKTİR

“Sağlık Bakanı Recep Akdağ’la yaptıkları toplantı sonunda Şehitkâmil Bölgesinde yeni bir hastanenin yapımı konusunda karar alındığını, bunun için şu an yer tespit çalışmalarının sürdürüldüğünü” söyleyen Başkan Güzelbey, “Bu yer tespitinin ardından Şehitkâmil Bölgesinde ikinci bir hastanenin en kısa zamanda hizmete açılacağını” belirtti.

Gaziantep’e büyük bir hastane kompleksi yapılması için düğmeye basıldığını, Sağlık Bankına ve Sağlık Müdürlüğü yetkililerine anlattıklarını vurgulayan Güzelbey, “Değerli Valimizin bayraktarlığında şu an ki Çocuk ve Kadın Doğum Hastanelerinin arasında yer alan bir alanda tam teşekküllü bir hastanenin yapımı için sürdürülen çalışmalarda son noktaya gelindiğini söyledi.

Gaziantep’te, Ortadoğu’ya hitap edebilecek bir sağlık kompleksi hizmete girecektir, bunlar son derece önemli gelişmelerdir” dedi.