HIZLI ERİŞİM
13.08.2010

Sema Grubunun Gösterisi Büyüledi

Şenlikler kapsamında 100.Yıl Parkı içi Amfi Tiyatroda Güldeste Sema Grubu tarafından verilen Tasavvuf Müziği konserinin ardından düzenlenen Sema gösterisi izleyenleri büyüledi.

Gaziantep halkının yoğun ilgi ile izlediği konserde Güldeste Sema Grubu, tasavvuf ve sema hakkında izleyicilere bilgiler verdiler.

Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler Daire Başkanı Muhtar Akyol yaptığı açıklamada, '2004 yılında ilkini düzenlediğimiz daha sonra geleneksel hale getirdiğimiz Ramazan Şenliklerinin bu yıl 7.sini düzenliyoruz. Bu yıl da halkımıza birbirinden farklı etkinlikler sunuyoruz” dedi.

Daha ilk günden 100.Yıl Parkı ve Amfi Tiyatro bir karnaval alanına dönüştüğünü belirten Akyol “Her gün iftar sonrası 100. Yıl Kültür Parkı Amfi Tiyatroda düzenlediğimiz etkinliklerde Karagöz-Hacivat, Orta Oyunu gösterileri ile geçmiş günlerin Ramazanlarını halkımıza yaşatıyoruz.

Gaziantep’in yerel sanatçılarının verdikleri birbirinden coşkulu konserler halkımıza unutulmaz bir ramazan yaşatıyor. Halkımıza Ramazan şenliklerine gösterdikleri yoğun ilgiden dolayı teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımızı aileleri ile birlikte Büyükşehir Belediyemiz tarafından ücretsiz olarak düzenlenen etkinliklere bekliyoruz' diye konuştu.