HIZLI ERİŞİM
23.07.2010

Şampiyonlar Nevşehir Yolcusu

26 Temmuz-02 Ağustos 2010 tarihleri arasında Nevşehir’de düzenlenecek ‘Yıldızlar Taekwondo Türkiye Şampiyonası’na Türkiye’nin 81 ilinden 800 sporcu katılacak.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesini şampiyonada Yıldızlar kategorisinde Gülbahar Kaplan (41 Kg), Esma Kaplan (57 Kg) ve Hakan Karasu (65 Kg)’da temsil edecekler.

Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Ünsal Göksen yaptığı açıklamada; Büyükşehir Belediyesi olarak salon sporlarına ağırlık veriyoruz. Kulübümüz bünyesinde oluşturduğumuz Karate, Teakwando, Judo takımları ile farklı branşlarda gençlerimize sporu özendirici çalışmalar yapıyoruz. Teakwando takımımızda 7-15 Yaş grubu genç-minik ve yıldızlarda 92, 18 Yaş üstü 8 sporcumuz bulunmaktadır. Bu branşlarda yetişecek yetenekli gençlerin şehrimiz ve ülkemiz sporuna katkı sağlamaları için gerekli tüm destekleri veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz” dedi.

Ünsal Göksen, “Nevşehir’e gidecek sporcuların şampiyona öncesi düzenlenen il seçmesinde 60 sporcu arasında birinci olduklarını, Gülbahar Kaplan ve Esma Kaplan’ın 15 ilden sporcuların katılımlarıyla İslahiye’de düzenlenen Bölgesel Turnuvada birincilikler elde ettiklerini, aynı başarıyı ‘Yıldızlar Taekwondo Türkiye Şampiyonası’nda da tekrarlayarak göğsümüzü kabartacaklarını” söyledi.