HIZLI ERİŞİM
21.12.2011

ŞAHİNBEY İÇİN KOŞTULAR

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 25 Aralık Kurtuluş Kupası Atletizm Kros müsabakalarında 300 öğrenci kıyasıya yarıştı.


Gaziantep Büyükşehir Belediyesi organizasyonunda, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü desteğiyle Şahinbey Anısına düzenlenen Atletizm Kros müsabakaları Kavaklık Spor Alanı Koşu Parkuru'nda yapıldı.

 

Küçük kızlar, küçük erkekler, yıldız kızlar, yıldız erkekler kategorilerinde toplam 300 kişinin yarıştığı müsabakalarda öğrenciler birinci olabilmek için mücadele verdiler. Birbirleriyle adeta kıyasıya yarışan öğrenciler bitiş çizgisine varabilmek için yoğun çaba harcadılar.

 

Atletizm Federasyonu İl Temsilciliği adına açıklamada bulunan İl Hakem Kurulu Başkanı Ahmet Yılgın, "Gaziantep'in kurtuluşu 25 Aralık için hazırlanan etkinlikler kapsamında krosta yer alıyordu. Bu etkinliğe yaklaşık 300 öğrencimiz katıldı. Amacımız öğrencilere sporu daha fazla sevdirebilmek ve sporun ne olduğunu anlatabilmek. 2.'sini düzenlediğimiz müsabakalara katılım yoğun oldu. Bundan sonrada bu tür aktiviteleri yapacağız" dedi.

 

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen turnuvada dereceye giren sporculara ödülleri 27 Aralık saat 16.00'da Büyükşehir Belediyesi Onat Kutlar Salonu'nda düzenlenecek ödül töreni ile verilecek.