HIZLI ERİŞİM
09.05.2010

Patlayan 32 Yıllık Boruya Gaski Ekipleri Anında Müdahale Etti

09.05.2010 Pazar günü Kavaklık Mahallesi Mehmet Toraman Sokak ile Mehmetçik Sokak kesişiminde 1978 imalatlı 1000 lik ÖGB hattı üzerinde Sabah Saat 06.13’de boruda meydana gelen arıza sonucu bir patlama yaşandı.

Patlamaya Saat 06.29 gibi kısa bir sürede müdahale eden Büyükşehir Belediyesi GASKİ ekipleri oluşan basıncın düşürülmesini sağlayarak arızanın giderilmesi için gerekli çalışmalara anında başlamışlardır.

Olay yerine erken saatlerde giden Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, “32 Yıllık 1000 lik ÖGB Borusunda meydana gelen patlama sonucu çevredeki araçlarda ve binalarda maddi hasar ile su baskını meydana gelmiştir. Arızanın giderilmesinin yanı sıra meydana gelen hasarın maddi boyutlarını tespit çalışmalarını sürdüren GASKİ Teknik Ekiplerinin bu tespitlerinin ardından maddi zararı olan vatandaşlarımız mağdur edilmeyeceklerini” söyledi.

Kavaklık Mahallesi Mehmet Toraman Sokak ile Mehmetçik Sokak kesişiminde yaşanan patlamanın ardından bölgenin su ihtiyacı diğer hatlardan besleme yolu ile sağlanmış herhangi bir su kesintisi yaşanmayacaktır.

Büyükşehir Belediyesi GASKİ Genel Müdürlüğü ekiplerinin anında müdahale ettiği patlamanın ardından Park Bahçeler Müdürlüğü, İtfaiye Daire Başkanlığı ve GASKİ Genel Müdürlüğü Teknik Ekipleri tarafından temizlik, su tahliye ve hasar tespit işlemleri kesintisiz, hızlı bir şekilde sürdürülmektedir.

Aynı tarihte Bahçelievler Mahallesi Prof. Dr. Jhansen Sokakta 700 lük Çelik Boruda tespit edilen arızaya da anında müdahale yapılarak çalışmalar başlatılmıştır.

Prof. Dr. Jhansen Sokakta söz konusu arızanın giderilmesi esnasında Kozanlı, Akyol, Eblehan, Eyüpoğlu, Tepebaşı, Çukur, Şahveli, Bey, Savcılı, Etiler, Süleymanşah Mahallelerinin tamamına, Gültepe ve Bahçelievler Mahallerinin bir kısmına geçici olarak su verilemeyecektir.

GASKİ Ekiplerinin yoğun çalışmalarının ardından söz konusu mahallelere en kısa sürede su verilecektir.