HIZLI ERİŞİM
13.05.2010

“Ortak Akıl” Burada Buluşacak

Büyükşehir Belediyesi tarafından Topraklık mevkiinde 750 metrekare alan üzerine kurulan, 125 kişilik konferans salonu ve 15 adet (her biri onar kişilik) toplantı odaları ile “Ortak Akıl Platformu” binasının Gaziantep’te Sivil Toplum Kuruluşlarını bir araya getirmesi planlanıyor.

Gaziantep’e katkı sağlamak üzere kurulan Sivil Toplum Kuruluşlarını bir çatı altında toplamayı amaçlayan “Ortak Akıl Platformu” binasında STK’ların bir araya gelebilecekleri, toplantılarını yapabilecekleri düzgün ve geniş mekânlar bulunuyor.

Sivil toplum kuruluşlarının, derneklerin ve odaların rahatça çalışabilecekleri çok amaçlı salon ve ofislerin bulunduğu ‘Gaziantep Ortak Akıl Platformu’ GOAP’ın şehrimizin çok sesliliği ve fikirsel zenginliğinin merkezlerinden biri olması hedefleniyor.

Gaziantep’i hak ettiği yere taşıyabilmek için bu şehirde yaşayan herkese sorumluluk düştüğünü belirten Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey “Gaziantep ortak akıl noktasında sivil toplum kuruluşlarının bir araya gelerek kendi arasında paylaşım içerisinde çalışacağı bir kent olacaktır. “Yeni Gaziantep Vizyonu” ortak akıl üzerinde yükselecektir.

Bu nedenle inşaatına başladığımız Ortak Akıl Platformu binası en kısa sürede tamamlayarak sivil toplum kuruluşlarımızın hizmetine sunacağız” dedi.