HIZLI ERİŞİM
20.10.2011

Öğrenciler Raylı Sistem Hakkında Bilgilendiriliyor

Bilgilendirme eğitimleri kapsamında Hasan Ali Yücel Lisesinde Raylı Sistem kullanımı ve Toplu Ulaşımın önemi konusunda sunum eşliğinde bir toplantı yapıldı.

 

Eğitimlerin ilkinin gerçekleştiği Hasan Ali Yücel Lisesi’ndeki ilk toplantıda Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistemler Daire Başkanı Hasan Kömürcü, Eğitim Şube Müdürü Mahir Çengel ile Trafik Planlama Şefi Nihal Tütüncüler öğrencilere raylı sistem hakkında bilgiler verdiler.

 

‘Öğrencilere raylı sistemin kullanımı, dikkat edilmesi gereken hususlar ve sistemin yararları konusunda bilgilendirme toplantıları düzenlediklerini’ söyleyen Büyükşehir Belediyesi Eğitim Şube Müdürü Mahir Çengel, “Çevre dostu ve güvenli bir toplu taşıma aracı olan Raylı Sistem ve raylı sistemin kullanımı konusunda öğrencilerimizle bir paylaşım içinde olduk. 30 hafta süresi boyunca 30 okulumuzda gerçekleştirmeyi hedeflediğimiz eğitimlerimizde çocuklarımıza ve gençlerimize ulaşım ve raylı sistemler hakkında genel bilgiler aktaracağız. Amacımız Gaziantep’teki raylı sistemin ilk etabının tanıtımını yapmak ve daha sonraki raylı sistem planlamalarımızı gençlerimize aktarmaktır” dedi.

 

30 hafta boyunca 10 bin öğrencinin raylı sistemlerle ilgili bilgilendirilmesinin hedeflendiği program kapsamında; broşürler dağıtılarak, eğitim CD'si izletiliyor ve raylı sistemde uyulması gerekli kurallar öğrencilere sunumlar eşliğinde anlatılıyor.