HIZLI ERİŞİM
10.08.2010

Meclis Üyeleri Hafif Raylı Sistem Test Sürüşünde

Burç Kavşağındaki test sürüşüne, program için Gaziantep’te bulunan Ak Parti İstanbul Milletvekili Lokman Ayva, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkâmil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ve Büyükşehir Belediyesi meclis üyeleri katıldılar.

Burç Kavşağı-Masal Park arasında gerçekleşen test sürüşü sonrasında basın mensuplarına bilgi veren Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey “ Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Hafif Raylı Sistem test sürüşleri başarı ile devam ediyor. Bugün de Şahinbey ve Şehitkâmil Belediye Başkanlarımız ile birlikte Büyükşehir Belediyesi Meclis üyelerimize de raylı sistem hakkında yerinde bilgiler verdik ve test sürüşüne beraber katıldık. Tramvayımız son derece sessiz, son derece donanımlı ve emniyetli bir şekilde test sürüşlerine devam ediyoruz” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, test sürüşü sonrası meclis üyelerine Hafif Raylı Sistem ve teknik donanımı, vagonların kapasitesi ile diğer hususlar hakkında bilgiler verdi.

Sistemin Ramazan Ayında hizmete başlayıp başlamayacağının sorulması üzerine Başkan Güzelbey, test sürüşlerinin depo inşaatları tamamlanıncaya kadar devam edeceğini, en kısa zamanda da yolcu taşıma işlemlerinin başlayacağını belirtti.