HIZLI ERİŞİM
02.11.2010

Lüksemburg Maliye Bakanı Büyükşehir Belediyesini Ziyaret Etti

Ziyarette, Lüksemburg Maliye Bakanı Luc Frieden, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı, AK Parti Gaziantep Milletvekili Fatma Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, AK Parti İl Başkanı Ahmet Uzer ve çok sayıda kurum, kuruluş yetkilisi yer aldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, “Sayın konuk Bakan ve heyetinin Belediyemizi ziyareti bizler için büyük bir anlam taşımaktadır. Çünkü bu ziyaret resmi bir nitelik arz etmektedir. Lüksemburg Maliye Bakanı Luc Frieden, değerli eşleri ve heyetine hoş geldiniz diyorum” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, Lüksemburg Maliye Bakanına Gaziantep’le ilgili bir brifing vereceğini ifade etti.

Bakan Şimşek ‘Anadolu’da Şahlanma Var’

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Çok değerli dostum Lüksemburg Maliye Bakanı Luc Frieden’i Gaziantep’te misafir etmekten büyük bir mutluluk duyuyorum. Bundan yaklaşık bir yıl önce Lüksemburg’u ziyaretimiz esnasında kendisi ile çok iyi bir diyalog kurduk. O zaman kendisini davet ederek Türkiye’yi tanıyın ve Türkiye’deki son dönemdeki değişimi yerinde görün. Hatta istiyorsanız sizi kendi seçim bölgem olan Gaziantep’e götürürüm demiştim” dedi.

Bakan Şimşek, “Anadolu’da nasıl bir şahlanmanın ve nasıl bir gelişmenin var olduğunu yerinde göstermek istediğimiz bu nazik davetimizi kırmayarak konuğumuz olan Sayın Bakana Teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Luc Frieden, ‘Türkiye Çok Büyük ve Önemli Bir Ülke’

Lüksemburg Maliye Bakanı Luc Frieden, “Türkiye çok büyük ve önemli bir ülke. Türkiye’nin çok değişik bölgelere haiz olduğunu bilerek geldik. Burada çok hareketli ve canlı bir şehir buldum. Yolda gelirken organize sanayinin büyüklüğünü görünce çok mutlu oldum. Sayın Maliye Bakanının nazik davetine icabet ettiğim için de son derece mutluyum” dedi.

Başkan Güzelbey’in, Lüksemburg Maliye Bakanı Luc Frieden’e yöreye özgü el işlemesi bir bakır pilavlık hediye etmesinin ardından brifinge geçildi.