HIZLI ERİŞİM
17.10.2011

Konuk Öğrenciler Gaziantep'e Hayran Kaldılar

10-17 Ekim 2011 tarihleri arasında Kilis’te düzenlenen proje kapsamında bir araya gelen gençler, eğitmenlerle düzenlenen ve konu ile ilgili iş adamları, kurumsal birimlerle yapılan istihdam ve kariyer konulu görüşmelerin son ayağını Gaziantep’te gerçekleştirdiler.

Aznavur Sanat Fotoğrafçıları’nın Kapadokya Çat Vadisi ve Gülşehir Açıksaray bölgesinde çektiği fotoğraflardan oluşan kartpostalları yurdun dört bir köşesinde tanıtmaya devam eden topluluk, “Doğadan Objektife” Kapadokya projesinde çekilen kartpostallardan çeşitli örnekleri Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey’e ve belediye yetkililerine sundular.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, “Ülkemizin tanıtımına yönelik turizm açısından bu tarz tanıtım çalışmalarının içinde güzel ilimiz Gaziantep’in de olmasını dilerim” diye konuştu.

Öğrencilerle verdiği yemekte bir araya gelen Başkan Güzelbey, ‘Değişen ve gelişen Gaziantep’i merak eden grup için Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan üstü açık araçlarla bir panoramik şehir turu’ düzenledi.

Gruba Gaziantep hakkında tanıtıcı bir sunum yapan Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Evrim, ‘Gaziantep tanıtım sunumundan sonra Neslihan Yazıcılar’ın kendisine takdim ettiği Kartpostalların Kapadokya Bölgesinin tanıtımında eski bayramları yaşatmak adına Ramazan bayramında gönderilen ve sonrasında da Kurban bayramında tebrik kartlarının kullanılmasını, yerel yönetimlerin ve turizm bakanlığının tebrik kartı olarak gönderilme projesinin tanımını oldukça başarılı bulduğunu, ülkemizi tanıtmanın keyfini bu şekilde tanıtımla paylaşılmasına ayrıca teşekkür etti.’

‘Gaziantep’in tarihi, kültürel dokusundaki canlanmaya hayran kaldıklarını, Zeugma Mozaik Müzesinin kent ve ülke turizmi için başlı başına bir değer olduğunu’ belirten fotoğraf sanatçısı Neslihan Yazıcılar, ‘Proje ile her ilde ve ülkede tanıtım dağıtımlarına devam etmenin ve turizme katkıda bulunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu çalışma istihdam ve kariyer projesinde yer alan gençlerin ileri dönük projelerine de örnek bir çalışma oldu’ diye konuştu.

Ziyarette, Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Muammer Başer, Çat Belediye Başkanı Kamil Duru, Gülşehir Belediye Başkanı Mustafa Dursun, Fotoğraf sanatçısı Neslihan Yazıcılar ve öğrenciler yer aldılar. Gaziantep’in tarihi, turistik ve modern mekânlarını gezen öğrenciler ‘Modernizasyonla tarihi aynı potada eritmesini bilmiş ender bir kentte rüya gibi bir zaman geçirdik’ diye ifade ettiler.