HIZLI ERİŞİM
26.07.2011

Karaoğlan Mahallesine Yeni Park

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından Karaoğlan Mahallesi Trenli yol sokak girişine yapılan toplam 1.500 metrekare alana üzerindeki park, başta çocuklar olmak üzere mahalle halkı tarafından büyük ilgi görüyor.

 

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Park, yürüyüş yolları, yetişkinler, çocuklar ve engelli vatandaşların rahatlıkla kullanabilecekleri kent mobilyaları, geometrik tasarımlar yapılmak suretiyle Şehir Parkı konseptinde tasarlandı.

 

Fen İşleri Daire Başkanı Hasan Hüseyin Sülü yaptığı açıklamada, “Parkı dizayn ederken sadece normal vatandaşları düşünmediklerini, çocukların ve engelli vatandaşlarında rahatlıkla istifade edebilecekleri oturma grupları ve yollarla yepyeni bir konsept oluşturduklarını” söyledi.

 

Sülü, “Bu alanın bir tarafında Trenli yol sokak diğer bir tarafında ise oldukça eğimli ve kayalık bölümden sonra mevcut tren hattı bulunmaktadır. Tren hattının çalışmalardan etkilenmemesi için 160 m3 karataş duvar imalatı yapılarak hem şevin eğimi yumuşatılmış hem de tren hattına olası toprak ve taş dökülmelerine karşı önlem alınmıştır. 35 adet mavi selvi, 310 adet ateş çalısı, 300 adet muşmula ve 250 adet sarmaşık uygulanmış, ayrıca güvenlik için 140 metre tül fens teli uygulaması yapılmıştır. Parkta, 1 adet çocuk oyun grubu 1 takım dış mekan kondisyon aleti kurulmuş ve tabanları kauçuk ile kaplanmıştır” dedi.

 

Bin 500 metrekare Çim alanın yer aldığı parkta oturma ünitelerinin yanı sıra aydınlatma elemanlarının da eklendiğini söyleyen Hasan Hüseyin Sülü, “Bu sayede, kente yeni yeşil alanlar katmaya devam ederken, doğaya ve çevreye karşı vatandaşların hassasiyetini artırmaya, her yaştan insanın çevre bilincini kazanmasına yardımcı olmayı hedefliyoruz” diye ifade etti.