HIZLI ERİŞİM
08.07.2010

Kandiller, Yüreğimizi Kin ve Nefret Duygularından Temizlemek İçin Fırsattır

Başkan Güzelbey, ‘Birlik ve beraberliğin önemli olduğu, kardeşliğe ihtiyacımız olan bu günlerde kandillerin önemi daha da fark edilir olmaktadır. Çünkü günümüzde yaşanan kin ve nefret duyguları, düşmanlıklar bazen insani duyguların önüne geçmekte, bizleri kötü davranışlara yöneltmektedir’ diye konuştu.

Bizler bu mübarek günler vesilesiyle dostluklara daha da önem vermeli, kırgınlıklardan kaçınmalı, yapılan hatalarımızı telafi etme yoluna gitmeliyiz’ diyen Güzelbey, ‘Yüreğimizi nefret ve düşmanlık gibi duygulardan temizlemeye çalışmalı, insani meziyetlerimizi ön plana çıkartan bir yaşamı tercih etmeliyiz. Ayrıca bu mübarek günlerin ve gecelerin, el ele verip tüm dünyada barışı tesis etmemiz için bize sunulmuş birer fırsat olduğunu unutmamalıyız’ dedi.

Kandilin, şehrimize, ülkemize hayırlar getirmesi, İslam aleminin birlik ve beraberliğine, insanlığın barış, huzur ve hidayetine vesile olması en büyük temennimizdir’ diyen Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey mesajında;

Sağlık, barış ve huzur dilekleriyle halkımızın ve tüm İslam aleminin Miraç Kandilini kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim’ dedi.