HIZLI ERİŞİM
14.05.2010

Hemşirelerimiz “Sağlık Hizmetlerinin Vefakâr Neferleridir”

İnsanlar doğuştan ölüme kadar, sağlıklı, bir hayat sürdürebilmek için sürekli ve nitelikli sağlık hizmetine ihtiyaç duyarlar” dedi.

“Kişi sağlık hizmetlerini en iyi koşullarda almak ister. Devlete düşen görev de bu koşulların sağlanması için gerekli politikaların belirlenmesidir. Temel ilke; her yurttaşın sağlık hizmetlerinden yararlandırılmasının sağlanması olmalıdır” diyen Güzelbey “30 yıl hekimlik hayatımda birçok arkadaşımızla acısıyla tatlısıyla değerli anılar paylaştık. Bu kutsal meslek 8–5 mantığı ile işlemeyen 24 saat kesintisiz hizmet vermeyi gerektiren bir meslektir.

Sağlığını kaybetmiş bir insana yardımcı olmak, onun sağlığına kavuşması için her türlü çabayı sarf etmeyi gerektiren Hekimlik ve Hemşirelik mesleği en kutsal mesleklerin başında gelmektedir” diye konuştu.

Güzelbey, “Sağlık çalışanları artan hasta sayısı karşısında sayısal anlamda yetersizlikten dolayı beklenen kalitede hizmeti sunmakta zorlanmaktadır. Özellikle hemşire sayısındaki yetersizlik, hemşirelerden beklenen yüksek nitelikteki hizmeti sunamamalarına ve gösterilen tüm çabaya rağmen hemşirelik bakımı kalitesinin düşmesine neden olmaktadır. Bu durum günün değişen koşullarının hastanelerde hizmet vermekte olan hemşirelere aktarılmasını elzem bir hale getirmiştir” dedi.

Başkan Güzelbey; “Kaliteli ve çağdaş sağlık hizmetlerini insanımıza sunulmasında kutsal olduğu kadar zor bir mesleği icra eden, sağlık hizmetlerinin vefakâr neferleri hemşirelerimizin Hemşireler Haftasını kutlar, saygılar sunarım” dedi.