HIZLI ERİŞİM
26.06.2010

Güzelbey, Türkiye Un Federasyonu Üyelerini Ağırladı

Doğal Hayatı Koruma ve Hayvanat Bahçesinde, Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu (TUSAF) Başkanı Erhan Özmen ve çeşitli illerden gelen federasyon üyeleri ile düzenlediği kahvaltıda bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, ‘Sizleri Gaziantep’te tekrar görmekten çok memnunuz. Sizlerin de göreceğiniz üzere Gaziantep artık çok farklı noktalara gelmeye başladı. Bir zamanların kebap, lahmacun şehri olarak anılan Gaziantep bir turizm, kültür şehri haline geldi” dedi.

SANAYİCİLERİMİZ GAZİANTEP’TE ÇOK BÜYÜK İŞLER BAŞARMIŞLARDIR

Güzelbey, ‘Sanayicilerimiz Gaziantep’te gerçekten çok büyük işler başarmışlardır, devlet desteği olmadan 4 organize sanayi bölgesi, 600 büyük ve orta ölçekli işletme kurmak, 100 bin kişiye istihdam sağlamak gerçekten kolay bir iş değil” diye konuştu.

İstihdamın yükünün sadece sanayicinin sırtında olmadığını son zamanlarda görmekteyiz diyen Başkan Güzelbey, ‘Gaziantep’in tarihi ve kültürel kimliği ile de artık bir turizm şehri olarak ön plana çıktığını görmekteyiz. Şehirlerimizi artık bu noktaya getirmek zorundayız, sadece Gaziantep’i değil, Antakya, Maraş, Adıyaman, Şanlıurfa’yı da kapsayan bir havza turizmini hedefliyoruz. Bunu gerçekleştirdiğiniz zaman ancak bir başarıdan söz edilebilir.

Gaziantep’e bir turizm şehri kimliği kazandırmak bu bölgeye tek başına bir ilginin oluşması anlamında yetmeyebilir, bu açıdan biz çevre illerle de koordinasyon içerisindeyiz, illerin yöneticileri ile görüş alış verişlerimiz sürüyor. Bu konuda en büyük destekçimiz genç arkadaşlarımızdır, el birliği ile hep beraber Türkiye için çalışıyoruz” diye konuştu.

Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu (TUSAF) Başkanı Erhan Özmen, ‘Gaziantebimizin medarı iftiharı Sayın Başkanımız Avrupalı bir siyasetçi gibidir. Alçak gönüllüğü ve mütevaziliği ile halktan biri olan Başkanımız gerçekten bir gönül dostudur, kendisinin Gaziantep’e çok önemli katkıları var. Böyle bir anlayış, böyle bir dönüşüm inşallah Türkiye siyasetine de örnek olur.

Gaziantep sanayi kenti iken aynı zamanda bir turizm kenti oldu. Büyükşehir Belediyemiz tarafından, derin bir tarihi geçmişe sahip Gaziantep’in görünmeyenlerini gün yüzüne çıkaran çalışmaların hızına biz bile yetişemez olduk. Başkanımız yaptığı değerli çalışmalarla bizimde bilmediklerimizi görmemizi sağladı’ dedi.

Bugün muhteşem bir tesisi gezeceğiz diyen Özmen, ‘Avrupa’nın 3. ve Türkiye’nin en büyük hayvanat bahçemizi gezerken neleri kaçırdığımızı görüyoruz” diye konuştu.

Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu (TUSAF) Başkanı Erhan Özmen, günün anısına Başkan Güzelbey’e bir bakır işleme bir plaket hediye etti.

Düzenlenen gezide hayvanat bahçesini gezen konuklar, bu kadar büyük bir tesis beklemediklerini, hem alan anlamında hem de tür sayısının fazlalığından etkilendiklerini belirten konuklar, hayvanat bahçesine hayran kaldılar.