HIZLI ERİŞİM
30.06.2010

Güzelbey, Planetaryum İçin Hollanda ve Belçika’da Araştırma Yaptı

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey başkanlığından heyet önce Hollanda´da ve daha sonra Belçika´da( Mechelen) ünlü ´Technopolis´ bilim merkezini gezerek, Zaventem yakınlarındaki iki fabrikada incelemelerde bulundular.

Geziyi değerlenen Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey; ´Gaziantebimize kazandırdığımız Türkiye´nin ilk sivil planetaryumu aynı zamanda öğrencilerin çeşitli bilimsel deneyler yapabilecekleri bir bilim merkezine de sahip, fonksiyonel bir yapı olacak’ dedi.

Güzelbey, ‘Planetaryum ve Bilim Merkezi ile başta çocuklarımız ve gençlerimiz olmak üzere bilgiye ulaşmak isteyen her yaştan Gaziantepli´ ye, hatta şehrimize gelen tüm misafirlerimize bilgiyi elde etmenin en modern, teknolojik ve güzel yolu olan bu hizmeti sunmak heyecan verici. Bu gezi ve ziyarette müşterek çalışma yapma olanaklarını araştırdık, bilgi alış-verişinde bulunduk´ diye konuştu.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından toplam 5 Bin m² alana yapılan Planetaryum’un, 3500 m²´ si yeşil alan, 1500 m²´si Planetaryum/ Bilim Merkezibinasını kapsıyor.