HIZLI ERİŞİM
03.11.2010

Güney Koreli Yatırımcılardan Gaziantep Çıkarması

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey ve belediye yetkilileri ile bir araya gelen Güney Koreli yatırımcılar Gaziantep’teki enerji ve çevre konularını ele aldılar.

Güney Koreli yatırımcıların yeni yatırımlar çerçevesinde Gaziantep’e getirilmelerinde öncülük eden CEV firmasının Büyükşehir Belediyesi ile yaptığı çalışmalar referans olarak gösterildiği toplantıda Büyükşehir Belediyesi ve Gaziantep hakkında bilgiler veren Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey “Gaziantep’in şu an için yıllık dört milyar dolar ihracatı bulunuyor. Gaziantep, Avrupa’nın Ortadoğu’ya açılan kapısı niteliğinde ve Gaziantep’in GAP bölgesinde yer alması münasebetiyle yatırım yapılmaya uygun bir şehirdir.

Hem jeopolitik konumu, hem de gerek yurt içi gerekse yurt dışı hava, karayolu olanakları ile merkez konumunda olan Gaziantep yatırımcılara cazip imkânlar sunmaktadır” dedi.

Güzelbey “Terörün, sosyal problemlerin yaşanmadığı, huzurlu ve geniş imkânlara sahip olan Gaziantep, tarihi, kültürü, sanayisi ve modern vizyonu ile de Güneydoğu’nun ve Türkiye’nin Yıldız Şehri olarak ön plana çıkmaktadır” dedi.

Gaziantep’in kültür, turizm ve yeterli kalifiye eleman altyapısıyla da bölgenin en büyük ekonomik potansiyele sahip şehri olduğunu söyleyen Güzelbey” Güney Koreli yatırımcıların Gaziantep ve Güneydoğuya yatırım yapmamaları için hiçbir sebep yok. CEV firması ile yaptığımız çalışmalar göz önünde. Çalışmalarımız oldukça verimli geçiyor. Gaziantep yabancı yatırımcılar için oldukça geniş olanaklar sunan bir şehir. Biz Büyükşehir Belediyesi olarak yabancı yatırımcılara elimizden gelen desteği vermeye hazırız” diye konuştu.