HIZLI ERİŞİM
02.06.2011

Gezegenevinde Tatil Kitapları Fuarı Açıldı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Turkcell Gezegenevi ve Bilim Merkezi'nde yapılan açılışa, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Settar Çanlıoğlu, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Sema Marangoz, öğretmenler ile çok sayıda öğrenci katıldı.

 

Açılış öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Sema Marangoz, Turkcell Gezegenevi ve Bilim Merkezinde açılışı yapılan, Tatil Kitapları Fuarı'nın okuma alışkanlığının kazandırılması açısından oldukça önemli olduğunu söyledi.

 

Sema Marangoz, ‘2-8 Haziran tarihleri arasında özellikle kenar semtlerde oturan 120 öğrenciyi her gün otobüslerle fuara taşıyacaklarını’ belirterek, "Okuma alışkanlığının kazandırılması çalışmalarımız arasında bu tür etkinlikler çok önemli bir yer kapsıyor. Gezegenevi aynı zamanda bir eğitim merkezidir. Böyle bir merkezin içinde kitap reyonun olması çok önemlidir. Yakın zamanda da okullar tatil olacağı için bu tür aktiviteler devam edecek" dedi.

 

Yapılan konuşmaların ardından açılış kurdelesi kesilerek fuar gezildi. Yazar Süleyman Bulut'un çocuklara kitaplarını imzalamasıyla program sona erdi.