HIZLI ERİŞİM
19.05.2010

Genç Tiyatrocular “Gençlik Festivali”ne Damga Vurdular

Yılmaz Erdoğan tarafından yazılan “Kadınlık Bizde Kalsın” tiyatro oyunu Antakya Mustafa Kemal Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Tiyatro Topluluğu tarafından Büyükşehir Belediyesi Onat Kutlar Tiyatro Salonunda sahnelendi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından tertiplenen ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Etkinlikleri “1.Gençlik Festivali” kapsamında gerçekleştirilen “Tiyatro Şenliği”ne tiyatro severler yoğun ilgi gösterdi.

Gençlik Festivali kapsamında gerçekleştirilen Tiyatro Şenliğine izleyici katılımının yoğunluğundan büyük memnuniyet duyduklarını belirten Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler Daire Başkanı Muhtar Akyol “ Büyükşehir Belediyesi olarak gerçekleştirdiğimiz “Tiyatro Şenliği” gençler tarafından yoğun ilgi gördü. Bu tür organizasyonları her yıl kültür, sanat ve sporun da yer aldığı geniş bir etkinlik yelpazesi ile gençlerin katılımları ve destekleriyle devam edeceğiz” dedi.

16-18 Mayıs 2010 tarihleri arasında gerçekleştirilen Tiyatro Şenliği’nin son gününde İnan Ambarkütük’ün yazdığı “Orda” adlı tiyatro oyunu İstanbul Aksine Tiyatro oyuncuları tarafından sahnelendi.