HIZLI ERİŞİM
19.11.2011

Gaziantep’te Şehir Tiyatrosu Seçmelerini Haldun Dormen Yaptı

Çetin Emeç Salonu'nda düzenlenen tiyatro seçmeleri öncesi gençlerin tiyatro ile ilgili sorularını yanıtlayan Ünlü Tiyatro Sanatçısı Haldun Dormen, ‘Gençlere tiyatro hakkında çeşitli nasihatlerde bulundu ve çok çalışmaları gerektiğini’ söyledi. Gençlerin yoğun ilgisini gören Dormen onları kırmayarak bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Söyleşi sonrası basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Dormen, “Gaziantep benim için çok önemli bir yerdir. 1960’lı yıllardan beri Gaziantep’in hayranıyım. 1960 yılında tiyatro için kente geldiğimde şehrin cazibesi beni mest etmişti. O zamandan beri Gaziantep’e sık sık geliyorum. Gaziantep’e her gelişimde şehri daha modern olarak görüyorum. Belediye başkanları çok başarılı projelere imza atmışlar. Gaziantep gurur duyduğum kentlerden birisidir” dedi.

 

Tiyatrocu olarak gençlere tavsiyelerde de bulunan Dormen, “Gençlere çok çalışmalarını tavsiye ediyorum. İşi çok ciddiye almaları gerekiyor. Ayrıca arkada bıraktıkları bütün köprüleri de yıksınlar” diye konuştu.

 

DORMEN; GAZİANTEP’İN ÖNEMLİ BİR TİYATRO GEÇMİŞİ VAR

 

Çetin Emeç Salonu’nda düzenlenen seçmelerin ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey’i makamında ziyaret eden Ünlü Tiyatro Sanatçısı Haldun Dormen, Gaziantep’te olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

 

Başkan Güzelbey’e Gaziantep hatıralarını anlatan Haldun Dormen, ‘Gaziantep’e ilk defa 1962 yılında Sokak Kızı İrma adlı oyunu sahnelemek üzere geldiğini’ söyledi. Ünlü Tiyatrocu Dormen, “O tarihler de bile Gaziantep’teki tiyatro anlayışı beni çok etkilemişti. O geçmişten, zeminden bugüne Gaziantep’in tiyatro geçmişinde büyük bir gelişme var. 20 kez geldiğim Gaziantep’i en son 2 yıl önce gördüm, bu süre içerisinde bile kentte çok önemli değişimler olmuş” dedi.