HIZLI ERİŞİM
16.08.2010

Gaziantep’te Ramazan Eğlenceleri Her Akşam Dört Gözle Bekleniyor

Geçmiş günlerin Ramazan Eğlencelerini Gaziantep halkı ile buluşturmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, 100.Yıl Kültür Parkı Amfi Tiyatro’da gerçekleştirdiği şenlik etkinliklerini Masal Park’ta düzenlediği Gölge Oyunu ve Fasıl Gösterisi ile geniş kitlelere ulaştırıyor.

Masal Parkta gösterileri izlemeye gelen vatandaşlar, kendi çocukluklarının vazgeçilmez kahramanları olan Hacivat ve Karagöz’ü bugün kendi çocuklarının da izlemesinden büyük mutluluk duyduklarını, Masal Parkta ve 100.Yıl Kültür Parkı içerisinde düzenlenen birçok etkinliği izlerken eski ramazanların lezzetini duyduklarını ifade ettiler.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey’e teşekkür eden vatandaşlar, ‘Daha önce evde geçirdiğimiz ramazan geceleri şimdi Büyükşehir Belediyemizin düzenlediği bu etkinliklerle her akşam iple çektiğimiz keyifli zamanlara dönüştü’ diye konuştular.

Masal Parkta Hacivat ve Karagöz gösterisinden sonra sahneye çıkan Fasıl Gurubu sanatçıları verdikleri muhteşem konserle alanı dolduran genç, yaşlı Gaziantep halkına unutulmaz bir ramazan gecesi yaşattılar.