HIZLI ERİŞİM
19.10.2011

Gaziantep'te Bir Viyana Gecesi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Onat Kutlar Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirilen galaya Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, Avusturya Fahri Konsolosu Taner Nakıpoğlu, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Sema Marangoz, Gaziantep Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekter Yardımcısı İbrahim Evrim ve çok sayıda davetli katıldı.

           

Konserin ilk bölümünde Color Trio Wien‘ Frederic Chopin, Franz Schubert, Wolfgang Amadeus Mozart’tan eserler seslendiren grup, ikinci bölümde Viyana Halk müziğinden parçalar, aryalar ve Macaristan marşlarıyla salonu dolduranlara unutulmaz bir gece yaşattılar.

 

Gaziantep Büyükşehir Başkanı Dr. Asım Güzelbey, performanslarıyla dinleyicileri büyüleyen ‘Color Trio Wien’  grubunun üyeleri Soprano’da Romana Beutel, Keman’da Serkan Gürkan, Piyano’da İlse Montocchio’ya Gaziantep’e özgü el yapımı heybe, çeşitli hediyeler ve çiçek vererek teşekkür etti.

 

Güzelbey, Avusturya Fahri Konsolusu Taner Nakıpoğlu’na kentin kültür ve sanat yaşamına sunduğu katkılarından dolayı kendisine teşekkür ederek, çiçek sundu.