HIZLI ERİŞİM
01.05.2010

Gaziantepli Bürokratlar Başkan Güzelbey’e Övgüler Yağdırdılar

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, Tilmen Otelde düzenlediği toplantıda son dönemde sanayisinin yanı sıra kültür, turizm, dış ilişkiler ve daha birçok alanda değişimin yaşandığı, Gaziantep’teki bu miladın yaşanmasının ildeki Ortak Aklın eseri olduğunu söyledi.

Güzelbey, “Yıllardır Gaziantep’te hayalini gerçekleştiremediğimiz bir programı yapıyoruz. Bu program için Türkiye’nin değişik yerlerinden gelen değerli hemşerilerime çok teşekkür ediyorum. Gaziantep’ten yetişen son derece değerli bürokrat arkadaşlarımız yurdun değişik yerlerinde görev yapmaktalar. Bu program bize bir tanışma fırsatı tanıdı. Bu arkadaşlarımızın değerli fikirlerini almak ve yapacağımız işbirliği ile görüşlerini şehrimize taşımayı hep arzu ettik” dedi.

“Şehrimizin gelişiminde onlarda katkıda bulunsun istiyoruz, bu hayalimizi bugün burada gerçekleştiriyoruz” diyen Güzelbey, “Değişen Gaziantep’i değerli hemşerilerimize yerinde bilgi verme fırsatı bulacağız. Değişen Gaziantep’ten kastımız, kebap, lahmacun ve baklava şehrinden kültür şehri olarak yoluna devam eden bir Gaziantep’i kastediyoruz. Hedefimiz Gaziantep’in turizmden hak ettiği payı almasıdır. Geçmişimize sahip çıkarak geleceğimize emin adımlarla hep birlikte yürümeyi arzuluyoruz” diye konuştu ve değişen Gaziantep hakkında konuklarına bir sunum yaptı.

Ankara’da görev yapan Üst Düzey Bürokratlar Başkan Güzelbey’e teşekkür ederek, farklı bir Gaziantep’le karşılaştıklarını, yıllar önce ayrıldıkları Gaziantep’ten tamamen farklı modern, çağdaş ve kültürü ile barışmış bir Gaziantep bulduklarını ifade ettiler. Ankara ayağında Gaziantep’le ilgili kendilerine düşecek her türlü göreve ve desteğe hazır olduklarını bildirdiler.

Tilmen Oteldeki bilgilendirmenin ardından Başkan Güzelbey Kale Çevresi, Kültür Yolu, Büyükşehir Belediyesi Müzeleri, Bakırcılar Çarşısı ve Büyükşehir Belediyesinin Gaziantep’e kazandırdığı projeleri düzenlediği gezi programı ile konuklarına yerinde gösterdi