HIZLI ERİŞİM
15.05.2010

Gaziantep - Uşak Belediyelerinin Dayanışması

Başkan Dr. Asım Güzelbey'in Büyükşehir Belediyesinde yaptığı sunumu, Uşak Belediye Başkanı Ali Erdoğan ve beraberindeki 23 kişilik heyet izledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, ' Gaziantep’in turizm ve kültür şehri olması için büyük bir çaba sarf ettiklerini söyleyerek, kendi imkânları ile sanayide belirli noktaya gelen bu şehrin sahip olduğu bacasız sanayinin ancak ortak akıl, ortak çaba sayesinde harekete geçirilebileceğini’ ifade etti.

Büyükşehir Belediyesi tarafından tarihi ve kültürel dokunun canlandırılması, ulaşım, alt yapı, vizyon projelerden örnekler sunan Başkan Güzelbey, “Tarihi ve kültürel mirasın korunması çalışmalarının yanında modern şehir hedefleri içinde vizyon projelerinin olmazsa olmazlar arasında yer aldığını, şehrin ilerlemesi, modernleşmesi için ulaşım, bilim, sanat ve sosyal projelerin kaçınılmaz olduğunu, Gaziantep’te bitme noktasına gelinen Hafif Raylı Sistem, Planetaryum, Mozaik Müzesi ve Kültür Merkezi gibi vizyon projelerin şehrin vizyonunu oluşturduğunu” dile getirdi.

Çöpten Enerji Elde Edilmesi Tesisi, Sokak Sağlıklaştırma Projeleri, Hafif Raylı Sistem ve Köprülü Kavşaklar gibi çalışmalar hakkında da bilgiler veren Başkan Güzelbey konuk ekibe Hafif Raylı Sistemi içeren özel bir sunum yaptı.

HAFİF RAYLI SİSTEM BÜTÜN BELEDİYELERE UMUT VERDİ

Uşak Belediye Başkanı Ali Erdoğan, “Başkan Güzelbey’i Tarihi Kentler Birliğinde sıkça konuşulan projeleri ile tanıma fırsatı bulduk. Kültürel Mirasın Korunması, Raylı Sistem ve değişen Gaziantep’e hayran olduk” dedi.

Erdoğan, “Özellikle Hafif Raylı Sitem konusunda Gaziantep’in gerçekleştirdiği çalışma sadece bize değil, birçok belediyeye de örnek oldu. Yapılabilir maliyetlerde Raylı Sistemin gerçekleştirilmesi, bizimle birlikte diğer belediyelere de umut verdi” diye konuştu.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesinden örnek alabilecekleri birçok proje olduğunu söyleyen Ali Erdoğan, “Biz de sizin yaptıklarınızın yolunda ilerliyoruz” dedi.

Heyet daha sonra Kültür Yolunu ve Büyükşehir Belediyesi Müzelerini gezdiler.