HIZLI ERİŞİM
22.07.2011

Gaziantep Rüzgarı Antatalyada EsecekGaziantep Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, Antalya da Rixos Otelleri tarafından düzenlenen festivalde Gaziantep?i temsil edecek.

Büyükşehir Belediyesi, 23 Temmuz 2011 tarihinde Antalya Rixos Otelleri'nde düzenlenecek Doğu ve Güneydoğu Anadolu kültürlerinin tanıttığı festival programında Gaziantep'in kültür ve turizmini tanıtacak.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Sema Marangoz, yaptığı açıklamada, Büyükşehir Belediyesi halk oyunları grubunun Gaziantep yöresine ait kına gecesi gösterisinde bulunacağını ve el sanatlarına ait çeşitli stantların açılacağını belirtti. Gaziantep kültürünü ulusalda ve uluslar arasında tanıtmayı amaçladıklarını dile getiren Marangoz, "Rixos Otelleri Doğu ve Güneydoğu Anadolu kültürlerinin tanıttığı bir festival düzenliyor. 23 Temmuz tarihinde Gaziantep kültürünün yaşanacağı program Antalya'da planlandı. Bu programa bizi davet ettiler. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olarak 23 Temmuz tarihinde Antalya'da Gaziantep esintileri yaşatacağız. Program kapsamında Büyükşehir Belediyesi halk oyunları grubu kına gecesi gösterisinde bulunacak. El sanatlarımızdan çeşitli stantlar açılacak" dedi.

Gaziantep kültürünü tanımak isteyen insanlar için bu programın bir fırsat olduğunu kaydeden Marangoz, "Yöresel kıyafetlerle meyan şerbeti ve dut ikramı yapılacak. Gaziantep kültürünü tanıma fırsatı bulamayan insanlara unutulmaz bir gün yaşatacağımızı düşünüyorum. Amacımız Gaziantep kültürünü ulusalda ve uluslar arası boyutta tanıtmaktır. Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı olarak etkili organizasyonları yurtdışında da yapıyoruz, ancak Türkiye'de de Gaziantep kültürünü tanımayan insanlara ulaşmayı önemsiyoruz. Bu sebeple bize gelen davetleri değerlendiriyoruz" diye konuştu.