HIZLI ERİŞİM
24.06.2010

Gaziantep Hayvanat Bahçesini 6 Ayda 550 Bin Kişi Ziyaret Etti

250 tür ve 4060'dan fazla hayvan mevcuduna sahip Gaziantep Hayvanat Bahçesi, gerek Gaziantep gerekse il dışından gelen binlerce ziyaretçinin ilgi odağı haline geldi.

Avrupa’nın 3. Türkiye’nin ve Ortadoğu’nun en büyük Hayvanat Bahçesi olma özelliğini taşıyan Gaziantep Doğal Hayatı Koruma ve Hayvanat Bahçesi, 2010 yılının ilk 6 ayında büyük bir ziyaretçi akınına uğradı.

Yaz mevsiminde yurtdışından gelen gurbetçilerin yanı sıra Halep’ten gelen turistler tarafından da yoğun bir ziyaretçi akınına uğrayan Gaziantep Hayvanat Bahçesini Ocak-Haziran Ayları arasında toplam 550 Bin kişi ziyaret etti.


Doğal Hayatı Koruma ve Hayvanat Bahçesi Müdürü M. Celal Özsöyler yaptığı açıklamada, “2010 yılı içerisinde Doğal Hayatı Koruma ve Hayvanat Bahçesinde çeşitli türlerde gerçekleşen doğumlarla hayvan sayımız 4060’a ulaşmıştır.

Ziyaretçilerimiz en çok kangurular, midilliler, ceylanlar, kızıl geyik, yaban keçisi, karaca, balık türlerine ilgi gösteriyorlar. Geçtiğimiz ay kurduğumuz at maneji çocukların vazgeçilmez mekânı oldu” dedi.

Özsöyler; “Yakın iller başta olmak üzere diğer illerden ve özellikle komşu ülke Suriye’den gelen konuklar hayvanat bahçemize yoğun ilgi gösteriyorlar. Biz de Büyükşehir Belediyesi olarak artan ilgi karşısında hayvanat bahçemizdeki tür sayısını artırmayı amaçlıyoruz. Bu kapsamda 2011 yılında yeni türler getirmeyi planlamaktayız' diye konuştu.