HIZLI ERİŞİM
25.11.2011

Gaziantep Büyükşehirden Kadına Yönelik Şiddet Paneli

Çetin Emeç Toplantı Salonu'nda düzenlenen panele Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Evrim, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Muhtar Akyol ile çok sayıda kadın katıldı.

 

Büyükşehir Belediyesi Kadın Danışma Merkezi'nde görevli sosyolog Zehra Marangoz ile psikolog Yağmur Alıcı ve Gaziantep Barosu'nda görevli avukat Serpil Keretli, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü dolayısıyla düzenlenen panelde bir takım bilgiler verdi.

 

Sosyolog Zehra Marangoz ile psikolog Yağmur Alıcı, panele katılan kadınlara "Toplumsal cinsiyet ve şiddetin psikolojik etkileri" gibi konuları anlatırken, Avukat Serpil Keretli ise, "Kadının hukuksal hakları ve yasal mevzuatları" konusuyla ilgili sunum yaptı.

 

Kadınların şiddete maruz kalmaları durumunda ne yapmaları gerektiği konuları ele alındı. Yapılan konuşmaların ardından uzmanlar kadınların sorularını yanıtladı.

 

Şiddete maruz kalan kadınlara yönelik bir takım çalışma yaptıklarını söyleyen Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Muhtar Akyol, "Türkiye ve dünyada bugün Kadına Şiddetle Mücadele Günü olarak kutlanmaktadır. Büyükşehir belediyesi olarak bizlerinde kadına yönelik şiddeti önlemeye yönelik birçok projemiz var. Bu projeler arasında yer alan panelde kadınlarımızı konuyla ilgili çeşitli bilgiler verdik. Büyükşehir belediyesi olarak kadın danışma merkezimiz, kadına şiddetle ilgili olarak hizmet veren telefon hattımız ve sığınma evlerimiz var" dedi.