HIZLI ERİŞİM
28.04.2022

GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR, OBEZİTE KAMPI EKİBİ İÇİN ‘TIBBİ BESLENME’ EĞİTİMİ DÜZENLEDİ

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin (GBB) obezite kampında kilo verme mücadelesi içinde olan vatandaşlara daha iyi hizmet vermek amacıyla “Obezite ile Mücadelede Tıbbi Beslenme” konu başlıklı eğitim düzenlendi.

Burç Ormanı'ndaki Gizem Doğan Yaşayarak Öğrenme Merkezi’nde düzenlenen eğitimde, Obezite ile Mücadele Kampı Ekibi Uzm.Dr. Eyyüb Yılmaz, gıdaların organik kimyası, sindirim sisteminin kısa bir özeti,  kronik ilaç kullanımı, yağların güvenli tüketimi ve yağ yakımı metotları hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Eğitimde, obezite kampında görevli 25 doktor, diyetisyen, psikolog, hemşire ve spor eğitmenlerinin yanı sıra kampta yemek hizmeti veren personeller bulundu. 

Büyükşehir Belediyesi Sağlık Hizmetleri ve Engelliler ile Gençlik Hizmetleri Spor Daire başkanlıklarının iş birliğinde hayata geçirilen obezite kampı, kentteki obezite hastalarının ihtiyaçlarına doğrudan cevap verirken aynı zamanda da zor bir süreç olarak bilinen kilo verme problemini moral ve motivasyonu yüksek tutarak keyifli hale dönüştürüyor.

Şahinbey ilçesindeki Burç Ormanı'nda hazırlanan, bungalov ev ile tesislerin bulunduğu obezite kampına gelen hastalar; doktor, hemşire, diyetisyen ve psikologların eşliğinde 5 günlük tedaviye alınıyor. Tüm ihtiyaçları karşılaması özelliği ile üyeler tarafından ‘5 yıldızlı otel’ olarak adlandırılan kampta 16 obezite hastası, boy, kilo ölçüleri ve kronik hastalıklarına göre hazırlanan özel beslenme programları ve spor etkinlikleri ile kendilerini fiziksel açıdan kilo kaybına adapte ederken aldıkları psikolojik eğitimlerle de fazla kilolarından kurtulmanın ilk adımını atıyor.