HIZLI ERİŞİM
05.09.2022

GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR, İŞ ARAYAN ADAYLAR VE İŞ VEREN ARASINDA KÖPRÜ OLMAYI SÜRDÜRÜYOR!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi (GBB), kentteki genç nüfusun istihdamına katkıda bulunmak için zincir marketlerden MİGROS ile iş birliği yaptı.

İŞKUR onaylı hizmet noktası olan Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İş Kariyer Merkezi, Türkiye’de perakende sektöründe hizmet veren öncü kuruluşlardan MİGROS Ticaret Anonim Şirketi’nin Gaziantep’te bulunan 32 işletmesinde farklı pozisyonlardaki personel ihtiyacını gidermek ve kentteki işsizlik oranını azaltmak için destek verdi.

Bu kapsamda iş arayan ve MİGROS tarafından belirlenen kriterlere uyan adaylarla tek tek iletişime geçildi. Büyükşehir Belediyesi’ne çağrılan adayların uygun ortamlarda MİGROS İnsan Kaynakları yetkilileriyle mülakat yapmaları sağlandı. Mülakat sonrasında uygun görülen adaylar kentin farklı noktalarında bulunan MİGROS işletmelerinde iş başı yapacak.

4 YILDA YAKLAŞIK 4 BİN KİŞİ İSTİHDAM EDİLDİ

Gazi şehirliler, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in vizyonu doğrultusunda geliştirilmiş, ekonomik ve sosyal bir proje olan İş Kariyer Merkezi’nden açık iş pozisyonlarına işe alım konusunda destek almaya devam ediyor.

2019 yılında faaliyete geçen merkezde iş arayan 29 bin 983 kişiden 8 bin 930 kişi talep edilen alanlardaki sektörlere yönlendirilirken, 4 bine yakın Gaziantepli de iş sahibi oldu.

İş arayan adaylar ve işverenler için ücretsiz hizmet veren İş Kariyer Merkezi’nde bilgi, beceri ve yetkinliklerine uygun iş bulma fırsatına erişirken, işverenler de merkez sayesinde ihtiyaçları olan nitelikli iş gücünü temin etme imkânı buluyor.