HIZLI ERİŞİM
12.06.2010

Gamek Kursiyerleri Çalıştı, “El” Marifetlerini Anlattı

SANKO Parkta gerçekleştirilen serginin açılışına, Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, Cumhuriyet Başsavcı Esat Semerci, Şahinbey Kaymakamı Ali Çınar, Şehitkâmil Kaymakamı Mehmet Aydın, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, İl Milli Müdürü Ekrem Serin, İlçe Halk Eğitim Müdürleri, Büyükşehir Yardım Gönüllüleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Derya Güzelbey ve çok sayıda davetli katıldı.

Sergide, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (GAMEK) kursiyerlerinin tarafından hazırlanan ev mefruşatı, makine nakışı, el ve kurdele nakışı, tezhip, hüsn-ü hat, ebru, minyatür sanatları, resim, stilistlik, takı tasarımı, ahşap, cam boyama ve mozaik ürünleri yer aldı.

“Ortadoğu’nun en büyük el sanatları sergisinin 4.sünü açtıklarını söyleyen GAMEK Kursları Genel Koordinatörü Ersan Aktaş,“Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi kursları toplam 40 branşta 5 yıl içerisinde yaklaşık 60 Bin hemşehrimize hizmet vermiş bulunmaktadır. Kurslarımızda mesleki eğitimin yanında düzenlediğimiz etkinlik ve eğitim programları ile kursiyerlerimizin sosyal alanda da vizyon sahibi olmaları için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz” dedi.

Her yıl 2 Bin öğrencimize verdiğimiz eğitime destek kurslarımızda yüz de yüze yakın bir başarı elde ediyoruz. Valimiz Süleyman Kamçı’ya ve Büyükşehir Belediye Başkanımıza Gaziantep’in eğitimine verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

EĞİTİM BİZİM VAZGEÇİLMEZİMİZDİR

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, “Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olarak eğitim, kültür ve sanata olan desteğimiz 6.yılımızda da artarak devam etmektedir. Özellikle eğitim bizim vazgeçilmezimizdir. Bugün, binlerce gencimizi, ev kadınımızı bir meslek sahibi yapmanın mutluluğu içerisindeyiz” dedi.

“Kursiyerlerimizin yaptıkları el emeği, göz nuru eserlerin yer aldığı bu sergi ne kadar güzel bir iş yapıldığının göstergesidir” diyen Başkan Güzelbey, “Destekleri için başta Sayın Valimize, öğretmenlerimize, kursiyerlerimize, ailelerine, emeği geçen herkese ve SANKO Park’ın değerli yöneticilerine ev sahipliklerinden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Vali Süleyman Kamçı, “Mesleği olmayan vatandaşlara meslek kazandırmak için yapılan çabaları takdirle karşılıyorum. Bu anlamda, Büyükşehir Belediyemizin de binlerce kişiye el emeği göz nuru dökerek meslek kazandırdığını memnuniyetle görüyorum. Az sonra değerli eserleri göreceğiz. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu hayırlı çalışmaların devamını gönülden diliyorum” dedi.

Kursiyerlerin birbirinden değerli ürünlerinin yer aldığı sergiyi gezen Vali Kamçı, ebru sanatı ürünlerinin sergilendiği stantta karanfil figürü yaptı.

SANKO Parkta toplam 2 Bin metre kare alan üzerine kurulan ve ziyaretçilerden tam not alan sergi 11-21 Haziran 2010 tarihleri arasında ziyarete açık olacak.