HIZLI ERİŞİM
04.05.2010

Gamek Kapılarını Hollandalılara Açtı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, “Sivil Toplumlar Arasındaki İlişkilerin Geliştirilmesi Programı” kapsamında Türkiye'nin AB adaylık sürecine yerel yönetim bazında katkı sağlanmaya devam ediyor.

AB Üyesi ülkeler arasında ilişkilerin artırılmasına yönelik çalışmalarına 2007 yılında, Hollanda’ nın Nijmegen şehri ile yapılan kardeş şehir protokolü ile devam eden Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Nijmegen ve Gaziantep arasında kültürel ve sosyal faaliyet projelerini sürdürüyor.

İşbirliği faaliyetleri kapsamında Nijmegen Belediyesinden gelen heyet Gaziantep Büyükşehir Belediyesi GAMEK Kurslarını ziyaret ederek, ücretsiz sunulan eğitim hizmetlerini yerinde incelediler.

GAMEK Yetkilileri, “Hollanda heyetine, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal Belediyecilik anlayışıyla halka sunduğu ücretsiz eğitimler hakkında genel bilgiler verdik. Sınıf, laboratuar ve atölyeleri gezen konuklarımız merkezimizdeki öğrencilerle aldıkları eğitim ve çalışmaları hakkında sohbet ettiler” diye ifade ettiler.

Sınıflarda bulunan öğrenciler arasında ki yaş, eğitim ve iş farklılıklarına rağmen aynı sınıf içerisinde ayırım yapılmaksızın, düzenli bir eğitim verilmesinin çok önemli olduğunu vurgulayan heyet, bu uygulamanın üniversitelerde olduğu gibi faydalı ve başarılı bir şekilde yürütülmesine katkı sağlayan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yöneticilerini tebrik ettiler.

Büyükşehir Belediyesine bağlı tüm kurs merkezlerini ziyaret eden heyet Aşçılık Okulu, Mozaik Okulu, Eğitime Destek Kurslarını ve Halı desinatörlüğü sınıflarında yapılan çalışmaları inceleyerek mozaik okulundaki çalışmalara katıldılar.

GAMEK yetkilileri tarafından heyettekilere Mozaik ve Gaziantep Yöresel Yemekler kitabının Türkçe ve İngilizceleri hediye edildi.