HIZLI ERİŞİM
07.06.2010

Filistinli Çocuklar Gaziantep’te Güldüler…

Suriye’de bulunan kampta kalan 37 öğrenci, 7 öğretmen ve 3 konsolosluk görevlisinin eşliğinde katıldıkları gezide, Filistinli çocuklar Avrupa’nın üçüncü, Türkiye’nin en büyük hayvanat bahçesi olan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ne hayran kaldılar.

Gaziantep Hayvanat Bahçesi Müdürü M. Celal Özsöyler gruba yırtıcı hayvanlar, kuş kafesi, akvaryum ve maymun kafesinin bulunduğu bölümü gezdirerek çeşitli bilgiler verdi.

Özsöyler, Filistinli çocukları ağırlamaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek, “Konuk çocuklarımıza bahçemizi gezdirdik. İlk defa böyle bir mekânı gören çocukların gözlerinden okunan mutluluk bizlere en büyük armağan oldu” dedi.

Filistin’den gelen konuk öğrenciler Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey’e ve yetkililere teşekkür ederek, Türkiye’nin her zaman Filistin’in yanında olmasından ve verdiği desteklerden dolayı Türkiye Cumhuriyeti yetkililerine teşekkür ettiler.

Hayvanat Bahçesi gezisinin ardından Harikalar Diyarı’na da giden öğrenciler bütün eğlence gruplarına tek tek binerek doyasıya eğlendiler.