HIZLI ERİŞİM
09.07.2010

Festival Dansçıları Başkan Güzelbey’i Ziyaret Ettiler

Bulgaristan, Suriye, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Makedonya, Sırbistan, Gürcistan ve Türkiye’den 35 dansçı ve ekip temsilcilerinin yer aldığı grup Gaziantep’te olmaktan duydukları mutluluğu dile getirerek, kendilerini kabul ettiği için Başkan Güzelbey’e teşekkür ettiler.

Konuklarla tek tek sohbet eden Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, İlk olmasına rağmen festivalin ses getirdiğini, Gaziantep’in ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtımında bu tür etkinliklerin önemine değinerek misafirlere Gaziantep hakkındaki görüşlerini sordu.

Gaziantep’e ilk ziyaretleri olduğunu belirten konuk dansçılar şehri çok temiz, modern bulduklarını, insanların misafirperverlikleri ve yoğun ilgilerinden çok memnun olduklarını ifade ettiler. Sırbistan temsilcisi, Türkiye’de birçok festivale katıldıklarını, Gaziantep’te düzenlenen festivali çok iyi bulduklarını dile getirdi.

Suriye heyetinde yer alan teknik heyet sorumlusunun Gaziantep’i çok modern bulduklarını, Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen bir çok kültür ve sanat faaliyetine katıldıklarını, herşeyi çok beğendiklerini söylemesi üzerine Başkan Güzelbey, ‘Gaziantep ve Halep olarak biz zaten tek şehiriz’ dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve konuk dasçılar günün anısına toplu fotoğraf çektirdiler.