HIZLI ERİŞİM
31.05.2011

Ev ve Süs Hayvanı Satan İşyeri Sahiplerine Eğitim Semineri Düzenlendi

Büyükşehir Belediyesi Çetin Emeç salonunda gerçekleşen eğitim seminerine Gaziantep’te ev ve süs hayvanları satan işyeri sahipleri ve çok sayıda evcil hayvan besleyen aileler katıldı.

 

Doğal Hayatı Koruma ve Hayvanat Bahçesi Müdürü Veteriner Hekim M. Celal Özsöyler yaptığı açıklamada, “Ev ve Süs Hayvanları satan işyeri sahiplerine yönelik hayvanların bakım ve korunmasına yönelik eğitim programındaki amacımız evcil hayvan satan, besleyen kişilerin bilgilendirilmesi ve nasıl korunmasıdır” dedi

 

Özsöyler, “Eğitim programı kapsamında CITES Sözleşmesi (Uluslararası Geçiş Sözleşmesi), Avrupa sözleşmesi,  5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve Yönetmeliği, Ev ve süs hayvanlarının satış, barınma ve eğitim yerlerinin kuruluş, açılış, ruhsat, çalışma ve denetleme yönetmeliği, hayvan ekolojisi, hayvan davranışı ve hayvan bakımı ile beslenmesi konularında kursiyerlerimize bilgiler vereceğiz. Bu eğitimin faydalı olacağına inanıyorum” diye konuştu.

 

Seminere Doğal Hayatı Koruma ve Hayvanat Bahçesi Müdürü Veteriner Hekim M. Celal Özsöyler, Ziraat Yüksek Mühendisi Aysun Kaya, Ziraat Mühendisi Özhunyurt Güneş Çevik, Veteriner Hekim Berna Sarıçiçek, Veteriner Sağlık Teknikeri Hakan Parlar katılarak konu ile ilgili çeşitli bilgiler sundular.

 

Yaklaşık 110 kişinin katıldığı eğitim semineri sonunda başarılı olan kursiyerlere sertifika verilecek.