HIZLI ERİŞİM
02.06.2010

Emlak Yasası, Emlak Firmalarını Kurumsallaştıracaktır

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, Meclis Üyesi Ünsal Göksen, Tüm Emlakçılar Meslek Odası Başkanı Mehmet Aytaç ve Yönetim Kurulu Üyeleri yer aldığı ziyarette konuşan Başkan Güzelbey, “Emlakçılık mesleğinde en önemli hususun başında güvenin geldiğini, bunun bu sektörde çalışanlara aşılanması gerektiği” vurguladı.

Güzelbey, “Emlakçılar Odası’nın kurumsallaşması gerekiyor. Bu konuda Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bir yasa tasarısı bulunuyor. Emlak Yasasının çıkması emlak firmalarını ciddi müesseseler haline getirecektir” dedi.

Başkan Güzelbey, “Bu yasanın çıkışı ile kamuda çalışanlar karşılarında ciddi bir muhatap bulabilecekler, bu da çalışmalarda kolaylık sağlayacaktır” diye konuştu.

Tüm Emlakçılar Meslek Odası Başkanı Mehmet Aytaç, “Büyükşehir Belediye Başkanımızın ziyareti bizi son derece mutlu etmiştir. Emlakçıların kurumsallaşması ve bu konuda bir yasanın çıkarılmasının gerekli ehliyete sahip olmayan kişilerin bu mesleği yapmasının önüne geçeceğini” söyledi.

Aytaç, “Emlak Müşavirliği Yasası için girişimlerini sürdürdüklerini, Başkan Güzelbey’in tavsiyelerine her zaman açık olduklarını” ifade etti.