HIZLI ERİŞİM
18.05.2010

Ebru Sanatçıları Gaziantep’de Buluştu

İstanbul Moda’da Ebru Atölyesi sahibi sanatçı Feride Dayanç ile birlikte yaklaşık 20 kişilik Ebru sanatçısının Gaziantep Bayazhan Kent Müzesinde “İstanbul’dan Gaziantep’e Karma Ebru Sergisi”nin açılışı yapıldı.

Bayazhan Kent Müzesindeki açılış törenine Gaziantep Vali Yardımcısı Mehmet Taşdöğen, Gaziantep Milletvekili Halil Mazıcıoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, İstanbul’dan gelen ebru sanatçıları Feride Dayanç, Nesrin Bilsel, Kohar Çankar, Gülser Armutak, Sıdıka Ardal, Zeynep Erol, Negihan Öğüt, Fatoş Atalay, Serpil Bilmaç, Nur Soylu, Birsel Özen, Necla Soyaslan, Nurten Voral, Handan Temiz, İnci Bayındır, Asuman Tunçel Bozyiğit, Şükran Çubuğuuzun ve çok sayıda davetli katıldı.

İstanbul’dan Gaziantep’e çıkarma yapan ebru sanatçılarına teşekkür eden Başkan Güzelbey “Değerli Ebru sanatçılarımızın Gaziantep’e göstermiş oldukları ilgiden dolayı çok teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak sanata ve kültüre verdiğimiz destekler devam ediyor” dedi.

Gaziantep’te ilk sergisini açan Ebru sanatçısı Feride Dayanç “ Birçok medeniyetlere ev sahipliği yapmış Gaziantep’te açtığımız bu sergi bizim için çok önemli. 20 kişilik Ebru sanatçısı arkadaşımız ile birlikte Gaziantep’te açtığımız sergiden dolayı çok mutluyuz. Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde açtığımız sergi yoğun ilgi ile karşılandı. Gerek yurt içinde gerek yurt dışında yapmış olduğumuz sergilerde Gaziantep kadar ilgi ve alaka görmemiştik. Bizlere bu imkanı sağlayan başta Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey ve belediye yetkililerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Serbest ve geleneksel ebru çalışmalarından oluşan yaklaşık 50 tablo 17-24 Mayıs 2010 tarihleri arasında Gaziantep Bayazhan Kent Müzesinde ziyaretçilere açık olacaktır.