HIZLI ERİŞİM
21.03.2022

DOWN SENDROMUNA FARKINDALIK İÇİN BİR ARAYA GELDİLER  

   Gaziantep Büyükşehir Belediyesi (GBB) Sağlık Hizmetleri ve Engelliler Daire Başkanlığı, ‘21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü’ nedeniyle dowm sendromlu bireylerin toplumsal adaptasyonunu yükseltmek, toplumda down sendromlu bireylere karşı tutum ve davranışlarda farkındalık oluşturmak amacıyla ailelerinin de katılımıyla down sendromlu çocuklarla bir araya geldi. 

GBB’nin kontrolünde çalışan Down Mutlu Kafe’de çocuklar ve aileleri Aktif Yaşam ve Eğitim Merkezi ile Moral Evi Alzheimer Merkezi’nin hazırlamış olduğu müzik dinletisine katıldı. Etkinlikte ayrıca çiçek dikimi yapılarak hediyeler de takdim edildi. Programın sonunda rengarenk balonlar gökyüzüne bırakıldı.

Down sendromlu personelleri ile down sendromlu bireylerin fırsat verildiğinde başarılı şekilde motive olabildiklerinin ve iş yaşamına dahil olabildiğinin en güzel örneklerinden biri olan Mutlu Cafe bugün de farkındalık günü için misafirlerini ağırladı. 

Farkındalık günü etkinliğine GBB Sağlık Hizmetleri ve Engelliler Daire Başkanı Dr. Serdar Tolay, Engelliler ve Yaşlılar Şube Müdürü Yusuf Çelebi, İŞKUR Genel Müdürü Oğuz Kaan, İŞKUR Daire Başkanı Volkan Öz, İŞKUR İl Müdürü Siraç Ekin, AK Parti Gaziantep Sosyal Politikalar İl Başkanı Ayşenur Mirkelam da katıldı.