HIZLI ERİŞİM
10.06.2010

"Çocuklar İçlerindeki Gizli Cevheri Ortaya Çıkardılar"

Gaziantep Bayazhan Kent Müzesindeki “Sokaktan Sanata” El Sanatları Resim ve Mozaik Sergisi açılışına Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, GSO Başkanı Nejat Koçer, kurum temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Serginin açılış konuşmasını yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey “ Bugün önemli bir serginin açılışı için Bayazhan kent Müzesinde bulunuyoruz. Sokaktan Sanata sergisinde emek veren çocuklar bizim çocuklar. Bu sergiye eğer değer verilirse, sahip çıkılırsa çocuklarımızın çok daha güzel işler yapacağını göreceğiz. Sergiye emeği geçen merkezlerimizin yöneticilerine, merkezimizde kalan çocuklarımıza ve sergi açılışına katılan kurum temsilcilerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı “Açtığımız bu sergi çocuklarımıza fırsat verilince neler yapabileceklerinin bir göstergesidir. Valiliğimiz, Belediyelerimiz ve Sivil toplum kuruluşlarımız ile bu çocuklarımıza güveniyoruz. Daha güzel işler başaracaklarına inanıyoruz. Çocuklarımıza desteğimiz devam edecektir. Destekleri için başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Asım Güzelbey ve emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum” dedi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Oya Bahadır Yüksel Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezi, Akınal Çocuk ve Gençlik Merkezi, Münir Onat Çocuk ve Gençlik Merkezinde kalan çocuklardan oluşan Halk Oyunları Ekibinin gösterisinin ardından, merkezde tedavi gören çocuklardan oluşan koro mini bir konser verdi. Çocukların gösterisi davetliler tarafından ilgi ile izlendi.

Büyükşehir Belediyesi Merkezlerinde kalan toplam 65 çocuğun resim, takı tasarımı, mozaik, cam mozaiği çalışmalarından oluşan sergisi 15 Haziran 2010 tarihine kadar Gaziantep Bayazhan Kent Müzesinde sergilenecektir.