HIZLI ERİŞİM
08.06.2010

Çocuk Ve Gençlik Festivali Kahramanları Ödüllendirildi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle 19-30 Nisan 2010 tarihleri arasında pek çok etkinliği kapsayan “Çocuk Festivali” ve “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” nedeniyle 14-23 Mayıs 2010 tarihleri arasında yapılan “Gençlik Festivali”ne çocuklar, gençler ve Gaziantep halkı yoğun ilgi gösterdi.

Çocuk festivali kapsamında gerçekleştirilen, canlı performans resim yarışması, masal atölyesi, satranç turnuvası, masal park şenliği, halk oyunları şenliği, mini voleybol, mini futbol, mini atletizm şenlikleri, 2. Çocuk Oyunları şenliği ve Çocuk Korosu Konserinin hazırlanmasında, Gençlik Festivali kapsamında yapılan atölye sergileri, fotoğraf sergileri, konserler, Tiyatro Şenliği ve Sokak Basketbolu turnuvasında emeği geçen ve katkıda bulunanlara teşekkür plaketleri verildi.

Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda yapılan törene Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey başkanlık etti. Törene katılan Gaziantep Üniversitesi TDP Koordinatörü Prof. Dr. Mehmet Mutaf’a ve İl Milli Eğitim Müdürü Ekrem Serin’e plaketlerini Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey verdi.

Güzelbey, yaptığı konuşmada “Gaziantep’te ilk defa gerçekleştirdiğimiz Çocuk Festivali ve Gençlik Festivalinde emeği geçen çok değerli katılımcılara birere teşekkür plaketi sunduk. Bu plaket, ödülün ötesinde değerli katılımcıları anmak ve onlara verilen değeri göstermektir. Değerli Gaziantep Valimizin önderliğinde gerçekleştirdiğimiz “Çocuk Festivali” ve “Gençlik Festivali” projesi çok güzel bir organizasyon ile sonuçlandı. Bu organizasyonda başta Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı’ya, Gaziantep Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğüne çok teşekkür ediyorum” dedi.

Festivalleri hazırlayan komitede görevli öğretmenlerin plaketlerini de Prof. Dr. Mehmet Mutaf ve Ünsal Göksen verdi. Festivallerde Gaziantep Üniversitesi TDP Koordinatörlüğü aracılığı ile gönüllü olarak görev alan öğrenciler ve öğretim görevlileri de vardı. Teşekkür törenine katılan öğretim görevlilerine de plaketlerini Prof. Dr. Mehmet Mutaf verdi.

Törenin ikinci bölümünde Çocuk Festivali içinde yer alan “Çocuk Festivali Satranç Turnuvası” ödülleri verildi. 8 kategoride dereceye giren sporcular ödüllerini, İl Milli Eğitim Müdürü Ekrem Serin ve Şube Müdürleri Mehmet Yağcı ve Yalçın Kazak ile Büyükşehir Belediyesi Genel sekreter Yardımcıları Settar Çanlıoğlu ve İbrahim Everim, Daire Başkanları Hasan Kömürcü, Sezer Cihan ve Muhtar Akyol’un elinden aldılar.