HIZLI ERİŞİM
29.05.2020

BÜYÜKŞEHİR’İN “YÜKSEK TELLİ SİSTEM BAĞ PROJESİ" HAYATA GEÇİRİLDİ

   Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Güneydoğu Anadolu Projesi Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nın “2019 Yılı Yatırım Programı” nda yer alan “2019 Yılı Tarımsal Üretimin Desteklenmesi Programı” kapsamında açılan proje çağrısına “Yüksek Telli Sistem Bağ Projesi” ile yapılan başvuru onay aldı. Bu kapsamda İslahiye ilçesine bağlı Altınüzüm ve Sulumağara mahallelerinde 75 dekar alana 15 adet Yüksek Telli Sistem Bağ kurulumu gerçekleştirildi. 

   Büyükşehir Belediyesi, çiftçilerin bölgede daha sağlıklı ve kaliteli üzüm yetiştirebilmesi amacıyla Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Güneydoğu Anadolu Projesi Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nın “2019 Yılı Yatırım Programı” nda yer alan tarımsal üretim destek programından yararlanmak adına başvurduğu “Yüksek Telli Sistem Bağ Projesi” sonuç verdi. Buna göre, İslahiye ilçesinde Altınüzüm ve Sulumağara mahallelerinde 75 dekar alana 15 adet Yüksek Telli Sistem Bağ kurulumu yapıldı. İlçede kurulan Yüksek Telli Sistem Bağların çiftçilere teslim edilmek üzere kontrolleri tamamlandı. Böylelikle Yüksek telli Bağ projesi ile verim artırıldı. 

   Öte yandan daha önce de Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in yanı sıra Gaziantep AK Parti milletvekillerinden Derya Bakbak, Mehmet Erdoğan ve Müslüm Yüksel bölgeyi ziyaret edip İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural’dan tarım arazileri hakkında bilgi aldı.