HIZLI ERİŞİM
05.01.2022

BÜYÜKŞEHİR’DEN PANORAMA MÜZESİ ÇALIŞANLARINA İŞARET DİLİ EĞİTİMİ!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi (GBB) tarafından 25 Aralık Kahramanlık ve Panorama Müzesi’ni ziyaret eden işitme engelli vatandaşlara daha iyi hizmet sunulması için müze personeline işaret dili eğitimi verilmeye başlandı.

GBB Sağlık Hizmetleri ve Engelliler Daire Başkanlığı, engelli bireylerin sosyalleşmesi ve kültürel faaliyetlerini daha rahat sürdürebilmesi için 25 Aralık Kahramanlık ve Panorama Müzesi çalışanlarını, Millî Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikalı 3 aylık İşaret Dili Eğitimi programına dahil etti. Toplamda 120 saatlik eğitimin ardından müzede hizmet verecek 16 müze çalışanı sayesinde işitme engelli ziyaretçiler, Antep savunmasını gözler önüne seren müzedeki çalışmalar hakkında rahat ve keyifli şekilde bilgi sahibi olabilecek.

GAZİANTEP’İN ENGELSİZ KENT İMAJINA GÜÇ KAZANDIRILIYOR

GBB Sağlık Hizmetleri ve Engelliler Daire Başkanı Dr. Serdar Tolay, ‘Engelsiz Kent Gaziantep’ sloganından hareketle engelli bireylerin topluma olan adaptasyonunu her geçen gün daha iyi bir noktaya taşıdıklarını belirtti. Tolay, 2014 yılından bu yana Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in talimatları doğrultusunda çalışmalara devam ettiklerini belirterek, "Kuşkusuz Gaziantep için işitme engelli bireylerimize yönelik yapılan bu çalışma bir ilk değil, son da olmayacak. Gaziantep’i engelsiz kent imajına güç kazandırmak için farklı farklı platformlarda çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” dedi.