HIZLI ERİŞİM
18.12.2020

BÜYÜKŞEHİR ESNAFA DESTEĞİNİ SÜRDÜRÜYOR!

 BÜYÜKŞEHİR KİRACILARINA YÜZDE 50 İNDİRİM MÜJDESİ!

 

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, yeni tip Koronavirüs (KOVİD-19) Salgını nedeniyle esnafa destek olmak amacıyla kurumun tüm kiracılarından 2021 yılı Ocak, Şubat ve Mart Ayı kiralarında yüzde 50 indirime gitti. Öte yandan genelgeler doğrultusunda kapalı kalan büyükşehir kiracısı işyerlerinin kapalı olduğu süre kadar sözleşmelerinin uzatılması kararlaştırıldı.

 

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Aralık Ayı Meclis Toplantısı’nın 2’inci Bileşimi Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Osman Toprak’ın başkanlığında Onat Kutlar Tiyatro Salonu’nda toplandı. Mecliste, pandemi döneminde zor günler geçiren esnaf için destek kararı alındı. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi kiracısı olup hangi işi yaptığına bakılmaksızın Ocak, Şubat ve Mart aylarında yüzde 50 indirime gidildi. Ayrıca pandeminin ilk gününden bu yana Büyükşehir Belediyesi kiracısı olup, Koronavirüs’e karşı verilen ulusal mücadele kapsamında yayınlanan genelgeler doğrultusunda alınan tedbirler sonucunda kapanan işyerlerinin sözleşmeleri kapalı olduğu süre kadar uzayacak.

 

BÜYÜKŞEHİR DAHA ÖNCESİNDE PANDEMİDE KAPANAN KİRACILARINDAN KİRA ALMAMIŞTI

 

Büyükşehir Belediyesi daha öncesinde kendi kiracılarından kapanan ve servis yapma fırsatı olmayanlardan kira almama kararı almıştı. Böylelikle büyükşehir, yeni destek açıklamasıyla beraber zor günler yaşayan kiracılarına desteğini sürdürdü.

 

Konu hakkında açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Osman Toprak, Esnafların mağduriyeti giderilmesi için daha öncesinde de benzeri kararlar alındığının hatırlatarak, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kapatılmasa dahi kurum kiracısı olan işyerlerinde kira indirimi yapma yetkisini verdi. Bu kapsamda tüm kiracılardan hangi işi yaptığına bakmaksızın yüzde 50 indirim yapılacak. Kapalı olan iş yerlerinin sözleşmelerinin kapalı olduğu süre kadar uzayacak” dedi.