HIZLI ERİŞİM
19.12.2011

BÜYÜKŞEHİR EMİN ADIMLARLA İLERLİYOR

Deplasmanda Ankara Spor Salonu’nda karşılaştığı Ankara’nın güçlü ekibi Genç Telekom’u kendi evinde 65-48 yenen mavi beyazlı ekip, oynadığı 15 maçtan 11’ni kazanarak Türkiye Basketbol İkinci Ligi'nde 2.sıraya yerleşti.

 

Türkiye Basketbol İkinci Ligi'nde son haftaların flaş takımı olan ve hafta içinde deplasmanda Ankara’nın güçlü takımlarından Genç Telekom’u deviren Gaziantep Büyükşehir Belediyespor, Genç Telekom engelini de kayıpsız geçerek ligde oynadığı 15 maçın 11’den galibiyetle ayrılmış oldu.

 

Grupta lider olarak bulunan ve diğer takımlara ortalama 80 sayı atan Genç Telekom, eksik kadrosuna rağmen çok iyi savunma yapan mavi beyazlı takım karşısında 50 sayıyı bulamadı.

 

Sakat olan Mesut Ademoğlu ve Murat Taş gibi etkili oyunculardan yoksun olarak sahaya çıkan Büyükşehir, takım halinde yaptığı etkili savunma ile beraber Tay Waller ve Salih Uğraşan’ın yüksek performansları sonucunda zorlu deplasmandan galip ayrıldı.

 

Türkiye Basketbol İkinci Ligi'nin ilk devresinin bitimine 4 maçın kaldığı süreçte 2.sıraya yerleşen Gaziantep Büyükşehir Basketbol Takımı, 21 Aralık Çarşamba günü İstanbul’da Darüşşafaka Spor Salonu’nd, Darüşşafaka Spor Kulübü ile karşı karşıya gelecek.