HIZLI ERİŞİM
01.07.2010

Büyükşehir Belediyesi Çocuk Korosu Büyüledi

Mart 2010 da kurulan çocuk korosu 8 – 14 yaşları arasında 70 öğrenciyi giriş sınavından sonra bünyesine katıp hızla çalışmalarına başladı.

İlk konserini 23 Nisan Çocuk Festivali kapsamında veren Büyükşehir Belediyesi Çocuk Korosu, ikinci konserini Ömer Ersoy Kültür Merkezinde verdiği muhteşem performans ile davetlilere unutulmaz dakikalar yaşattılar.

Her yıl yeni öğrencilerin katılacağı ve ileriki zamanlarda ayrılan öğrencilerin ses eğitimi, diksiyon ve repertuar kazanıp bunları ileriki yaşamlarına taşıyabileceği bir çalışma ortamı oluşturuldu.

Kısa süre zarfında kurulan Türkiyede'ki diğer çocuk koroları ile repertuar ve eğitim birliği sağlayan koro Dünya çocuk korolarını temsil eden Europen Cantat ve Worl Chıldren Choir’e öğretmenlerimiz aracılığı ile internet üzerinden ortaklık sağlandı.

Sabırsızlıkla beklenen koro çalışmalarını Gaziantep'in Çocuk Müzik Kulübü olarak görüyor ve çalışmalarını o titizlikle devam ettiriyor.

Ömer Ersoy Kültür Merkezinde verilen ikinci konserin sonunda Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Asım Güzelbey, Milli Eğitim Müdürü Ekrem Serin ve Şahinbey Halk Eğitim Müdürü Abdullah Yılmaz, Koro şefi Melih Patoğlu, Koro şefi yardımcıları Gülten Şahin ve Bülent Keklik'e çiçek takdim edip, geleceğimiz olan çocuklara verdikleri müzik eğitiminden dolayı teşekkür ettiler.