HIZLI ERİŞİM
18.10.2011

Büyükşehir Belediyesi 2000 Öğrenciye Daha Üniversite Kapısını Aralıyor

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin eğitime destek olmak amacıyla 6 yıl önce başlattığı ve her yıl 2000 öğrenciye eğitim imkânı sunmaya devam ediyor. Maddi durumu yetersiz olan  öğrencilere eğitimde fırsat eşitliği sunmak amacıyla düzenlenen kursta,  kitap, yaprak test, deneme sınavı gibi ders dokümanları da Gaziantep Büyükşehir Belediyesi  tarafından ücretsiz olarak karşılanıyor.


Eğitime Destek Kursu Genel Koordinatörü Ramazan Dündar yaptığı açıklamada, ‘Büyükşehir Belediyesine bağlı bulunan Şehit Üsteğmen Hakan Özcan Gençlik ve Kültür Merkezi'nde açılan ücretsiz  Eğitime Destek  kurslarında, 2011-2012 dönemi kayıtları tamamlandığını’ söyledi. Dündar, ‘Eğitime Destek Kurslarına her yıl olduğu gibi bu eğitim döneminde de gençlerden büyük bir talep geldiğini, bu yoğun talebin başvuru sıralarının uzamasına neden olduğunu’ ifade etti.

 

Genel Koordinatörü Ramazan Dündar, “Büyükşehir Belediyemiz maddi durumu yetersiz gençlerimizin yoğun ilgi gösterdiği ücretsiz kursumuz ile eğitime büyük bir destek çalışması yapmaktadır. İnsana yapılan yatırımın en iyi yatırım olduğu ilkesinden hareketle, gençlerimizin hayatlarına yön verecekleri bu zorlu dönemde sunduğumuz destekler devam edecektir” dedi.

 

BAŞKAN GÜZELBEY’E SINAVI KAZANARAK TEŞEKKÜR EDECEĞİZ

 

Dündar,‘ Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin her yıl verdiği ücretsiz eğitim imkanı ile yoksul gençlere eğitimde fırsat eşitliği sunulduğunu, Eğitimi Destek kurslarında eğitim alan bu gençlerin üniversite sınavlarında gösterdikleri başarının her yıl artmasının gurur verici olduğunu’ vurguladı.

 

Büyükşehir Belediyesi’nin bu hizmetinden çok memnun olduklarını dile getiren öğrenciler ‘Ailelerimizin maddi olanaklarının yetersizliği nedeniyle özel dershanelere gidemiyoruz, bu kurslar sayesinde bizimde üniversite sınavını kazanma şansımız artıyor. Bu merkez ile bize sunduğu fırsattan dolayı Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey’e asıl teşekkürümüzü sınavda başarılı olarak etmek istiyoruz’ diye konuştular.