HIZLI ERİŞİM
07.02.2011

Böyle Bir Proje Gaziantepe Yakışır

Dedeman Otel’de gerçekleştirilen ‘Sürdürülebilir Marka Şehir Gaziantep’ toplantısı için gelen Siemens A.Ş Genel Müdürü Hüseyin Selis, Simens A.Ş Ticari Genel Müdürü Thomas Kolbinger, Genel Müdür Yardımcısı Ali Rıza Ersoy ile beraberindeki heyete Türkcell Gezegenevi ve Bilim Merkezi’ni gezdiren Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, merkez hakkında, konuklara çeşitli bilgiler sundu.

Heyete yaptığı sunumda konuşan Başkan Güzelbey, Gaziantep’in tarihi ve kültürel dokuyu koruma alanında birçok başarılı proje gerçekleştirdiklerini söyledi.

Başkan Güzelbey, Gaziantep’in başta bulunduğu bölge olmak üzere ülkemizde ve dünyada ilgi çeken kentlerin başında geldiğini ifade ederek modern kent vizyonuna yakışır projelerle “Dünya Kenti Gaziantep” için hedefine hızla ilerlediklerini belirtti.

Gaziantep için gerçekleştirilen projelerinin sunumunun ardından Başkan Güzelbey’i tebrik eden Siemens üst düzey yetkilileri, bu kadar başarılı projelerin ancak Gaziantep’e yakışacağını ifade etti. Planeteryum’u çok beğendiklerini söyleyen heyet merkezdeki ekipmanlarla uygulamalar yaparak Gezegenevi’nde astronomi ile ilgili Kara Delikler adlı filmi izledi.