HIZLI ERİŞİM
03.07.2021

BAŞKAN ŞAHİN EKONOMİ BASINI BAŞARI ÖDÜLLERİ TÖRENİNE KATILDI

ŞAHİN: ŞEHRİNİZİ DİRENÇLİ, GÜVENLİ VE SAĞLIKLI KILABİLİYORSANIZ ŞEHRİ YENİ DÜNYAYA HAZIRLIYORSUNUZ DEMEKTİR

Türkiye Belediyeler Bİrliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Ekonomi Gazetecileri Derneği tarafından düzenlenen Ekonomi Basını Başarı Ödülleri törenine katıldı. Törende konuşan Başkan Fatma Şahin “Eğer şehrinizi ekonomiden ekolojiye geçirebiliyorsanız, şehrinizi dirençli, güvenli ve sağlıklı kılabiliyorsanız şehri yeni dünyaya hazırlıyorsunuz demektir” ifadelerini kullandı.

Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) tarafından İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) destekleri ve birçok özel şirketin sponsorluğunda 13’ncü Ekonomi Basını Başarı Ödülleri töreni düzenlendi. Türkiye Belediyeler Birliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in de katıldığı tören, hibrit olarak gerçekleşti. Ödül alanlar ve verenler fiziki olarak buluşurken, ekonomi dünyasının çok önemli isimleri ve ekonomi gazetecileri toplantıyı online olarak izledi. Başkan Fatma Şahin, törende yaptığı konuşmada şehir ekonomisinin önemini vurgulayarak, “Eğer şehrinizi ekonomiden ekolojiye geçirebiliyorsanız, dirençli, güvenli ve sağlıklı kılabiliyorsanız şehri yeni dünyaya hazırlıyorsunuz demektir” mesajını verdi.

İstanbul’da düzenlenen törene Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in yanı sıra katılan İTO Başkan Yardımcısı İsrafil Kuralay, DEİK Başkanı Nail Olpak, TİM Başkanı İsmail Gülle, ASKON Başkanı Orhan Aydın, TÜGİAD Başkanı Nilüfer Çevikel, İTO Genel Sekreteri Prof. Nihat Alayoğlu, online olarak ÇEVKO Genel Sekreteri Mete İmer, TMO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Güldal, İDDMİB Başkanı Tahsin Öztiyaki ve ekonomi dünyasının önde gelen isimleri katıldı.

ŞAHİN: ARTIK SOSYAL VE KÜLTÜREL BELEDİYECİLİK YÜKSELEN BİR DEĞERDİR

Ödül töreninde konuşma yapan Türkiye Belediyeler Birliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin Gazi şehrin ticaretinin, sanayisinin enerjisini getirdiğini söyleyerek, “Pandemiden sonra da yeni bir dünya kuruluyor. Bu yeni dünyanın anahtar kodlarını ekonomi gazetecileri çok daha iyi biliyor. Çünkü gazetecilik çok kıymetli, bilgiye ulaşmak çok önemli. Herkes ekonomi gazetecisi olamaz. Bunun için beceri, bilgi çok önemli eğitim çok önemli tecrübe çok önemli. Bugün ülkemiz 20 yıl boyunca üst üste büyümeyi sağladıysa bu sizlerin sayesinde oldu. Sizlerin ufkunuz vizyonunuz sayesinde oldu. Yaklaşık 3 hafta önde OECD ülkeler içerisinde Türkiye’den ilk defa Gaziantep davet edildi. Bu bir tesadüf değildi. Toplamda 8 tane başlık var ve içerisinde ekonomiyi ekolojiye nasıl çevireceksiniz nasıl kapsayıcı olacaksınız, insana ve çevreye duyarlı şehirciliği nasıl inşa edeceksiniz. İşte tam da buna hazırlıklı olmak gerekiyor. Ülkeyi ve şehirleri buna hazırlamak gerekiyor. Artık alt yapı belediyeciliği bitmiştir. Artık sosyal ve kültürel belediyecilik yükselen bir değerdir” diye konuştu.